jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۰۱۳   ۰۳ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۵:۲۰

یک متخصص فیزیوتراپی در گفتگو با جام جم از ضرورت عدم وابستگی طولانی مدت بیماران کرونایی به دستگاه اکسیژن ساز می گوید

تضعیف ریه ها با وابستگی طولانی مدت به دستگاه اکسیژن ساز

بیماران کرونایی پس از ترخیص از بیمارستان نباید وابسته به تخت و بستر شوند و باید هر چه سریعتر و خیلی زود از دستگاه های اکسیژن ساز نیز جدا شوند زیرا تحمیل اکسیژن بالاتر از سطح هوای جو به بیماران باعث تنبلی و ناکارآمدی سیستم تنفسی و ضعف عضلات تنفسی و تحلیل رفتن توان تهویه ای در افراد می شود.

دکتر مجید روانبخش، فیزیوتراپیست و رئیس انجمن فيزيوتراپی استان خوزستان با بیان این مطالب افزود: از نظر روحی و روانی نیز باید طوری با بیماران رفتار شود تا با باور توانمندی های قابل دستیابی شان، هر چه سریعتر خود را از تخت و اکسیژن سازها جدا کنند. یک روز کامل بی حرکتی می تواند تقریبا 3 درصد از توان کلی عضلانی بدن را کاهش دهد و بی حرکتی طولانی مدت منجر به تحلیل عضلانی می شود.

وی تاکید کرد: انجام روزانه فعالیت هایی ورزشی و تمرینی پایه برای افزایش و ارتقای سطح توان عضلانی بیمار و راه رفتن در وضعیت بدنی صحیح و راست و تلفیق آن با تنفس صحیح به میزان زیادی به بهبودی بیماران کرونایی پس از ترخیص از بیمارستان کمک می کند و سطح توانایی و عملکرد قلبی عروقى و ريوى مى شود.

پونه شيرازى - سلامت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها