مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه گیلان گفت: برای تقویت پایه علمی دانش‌آموزان برنامه‌های خوبی نظیر برگزاری اردوهای جهادی تدارک دیده‌ایم.
کد خبر: ۱۳۴۳۹۶۳

به گزارش جام جم آنلاین گیلان،حامد حبیب‌زاده درباره اقدامات سازمان بسیج دانش‌آموزی در راستای کمک به دانش‌آموزان محروم اظهار داشت: در راستای کمک به این دانش‌آموزان اقدام به اجرای پویش« همکلاسی مهربان» در حوزه‌های مقاومت در مدارس کردیم.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه استان گیلان عنوان کرد: در این راستا بسته‌های معیشتی، تبلت و لوازم‌التحریر با اعتبار 4 میلیارد و 700 میلیون تومان در سراسر استان به دانش‌آموزان شناسایی شده کم‌برخوردار اهدا شد.

حبیب‌زاده ابراز داشت: پس از شیوع بیماری کرونا و آغاز آموزش‌ها در بستر فضای مجازی در راستای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان اردوهای جهادی که مسئولیت آن را بسیج دانشجویی برعهده داشت در مناطق محروم برگزار شد.

وی گفت: نیروهای جهادی در قالب اردوهای چند روزه در مناطقی که دانش‌آموزان به گوشی هوشمند یا فضای مجازی دسترسی نداشتند با حضور در مساجد منطقه اقدام به برگزاری کلاس‌های تقویتی کردند تا عقب‌افتادگی‌ها را به این طریق جبران کنند.

حبیب‌زاده افزود: همچنین در راستای این حمایت‌های علمی، بسته‌های آموزشی را بیشتر برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم دانلود و بارگذاری کردیم و امسال تدارکات آن دیده شده است تا به صورت گسترده از این طریق به دانش‌آموزان کمک کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه گیلان افزود: سایت معاونت علمی سازمان تحت عنوان «آموزو» محتوای آموزشی را در سطوح مختلف برای دانش‌آموزان بارگذاری می‌کند و با این اقدام در راستای اجرای عدالت آموزشی گام برمی‌دارد.

وی گفت: در این راستا سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان بیش از 20 هزار کد رایگان را بین آموزش و پرورش مناطق توزیع کرد که از طریق شبکه مدارس بین دانش‌آموزان تقسیم شود و دانش‌آموزان بتوانند با این کدها از محتوای درون سایت استفاده کنند.

حبیب‌زاده با اشاره به کسب مقام سوم گیلان در لیگ علمی بین‌المللی پایا افزود: این لیگ علمی، مسابقه‌ای گروهی در سطح کشور و جهان اسلام است که 9 تیم به مرحله نهایی این مسابقه راه یافتند و یک تیم از استان گیلان برنده مدال برنز این مسابقات شد.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه گیلان با اشاره به مقوله نوسازی مدارس به عنوان یکی از مأموریت‌های «طرح‌ هجرت» گفت: در راستای اجرای طرح مذکور با هماهنگی با اداره‌کل نوسازی، مدارس نیازمند نوسازی مشخص می‌شوند.

وی با بیان اینکه سپس گروه‌های جهادی دانش‌آموزی در جهت نوسازی مدارس با اولویت مدارس روستایی اقدام می‌کنند تصریح کرد: در ایام کرونا نیز فعالیت گروه‌های جهادی تعطیل نشد و خدماتشان به سمت خدمات‌رسانی برای مقابله با کرونا تغییر یافت.

حبیب‌زاده با تأکید بر اینکه سازمان بسیج دانش‌آموزی خود را در حدفاصل توان اجرایی دولت و انتظارات مردم تعریف می‌کند گفت: امسال برنامه‌های خوبی را در قالب کمک به موضوعات تربیتی دانش‌آموزان در قالب طرح «شهید بهنام محمدی» تدارک دیده‌ایم.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه گیلان افزود: همچنین برنامه‌های خوبی برای تقویت پایه علمی دانش‌آموزان در قالب برگزاری اردوهای جهادی و توزیع بسته‌های آموزشی داریم که برنامه‌ریزی آن مهرماه انجام شد و در هفته بسیج دانش‌آموزی آغاز می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها