jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۸۱۴   ۰۲ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۸

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از سقوط فرد به داخل درز انقطاع بین دو ساختمان واقع در محله مشیریه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به حادثه سقوط فرد به داخل درز انقطاع بین دو ساختمان واقع در محله مشیریه گفت: ساعت ۲۳:۵۸ دقیقه شب گذشته یک مورد حادثه سقوط فرد در خیابان امام خمینی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری تهران اعلام می‌شود.

وی افزود: دو ایستگاه به محل اعزام می‌شوند. آن‌ها در مدت سه دقیقه به محل می آیند و مشاهده می‌کنند در درز انقطاع دو ساختمان مسکونی ۵ طبقه و دیگری ۴ طبقه اختلاف سطح دارد.

ملکی تاکید کرد: نوجوان ۱۳ ساله به داخل درز اقطاع بین دو ساختمان که ۴۵ سانت ارتفاع بین دو ساختمان بود سقوط می‌کند و با نشانه‌هایی که داده شد موفق شدند محل قرار گرفتن فرد را مشخص کنند و از طبقه سوم با همکاری مالک بخشی از دیوار را شکافتند و خوشبختانه موفق شدند به نزدیک ترین محل به گونه‌ای که آسیبی وارد نشود به او دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی بیان کرد: با تلاش بسیار زیاد و در یک عملیات حساس این اقدامات انجام شد. با کوچک‌ترین بی احتیاطی می‌توانست آسیب‌های جبران ناپذیری به فرد وارد کند که با تلاش همکاران این فرد با حداقل آسیب دیدگی نجات پیدا کرد.

او اضافه کرد: گذشته هم چند مورد وجود داشت که کودکان به داخل درز انقطاع ساختمان‌ ها سقوط می‌کردند به این دلیل بود که برخی ساختمان‌ها به خصوص قدیمی سازها فاصله زیادی بین دو ساختمان داشت. اگر چنین چیزی وجود دارد و نمی‌توان اصلاح کرد با مصالح مناسب پر شود و باید مقاومت وجود داشته باشد تا از افتادن انسان و حیوانات جلوگیری شود.

ملکی در پایان افزود: ساعت ۵۰ دقیقه بامداد این عملیات به پایان رسید و خوشبختانه این کودک با حداقل آسیب دیدگی به آغوش خانواده بازگشت.

سقوط پسر نوجوان به داخل انقطاع بین دو ساختمان (+عکس و فیلم)

سقوط پسر نوجوان به داخل انقطاع بین دو ساختمان (+عکس و فیلم)

 

تعداد بازدید : 248

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها