jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۷۲۲   ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۳

يك مشاور تغذيه و رژيم درمانى در گفتگو با جام جم از موقتى بودن اثرات استفاده از دستگاه هاى كاهش وزن مى گويد

استفاده از دستگاه هاى لاغرى؛ مسيرى پر هزينه با عمرى كوتاه!

در کل دستگاه های لاغری وسیله بسیار خوبی برای کسب درآمد زیاد برای وارد کنندگان ، دلالان آن و کاربران آن است، اما روشى درست و مطمين برای سالم ترشدن و لاغر شدن نیست.

مهرداد رحيم زاده، مشاور تغذيه و رژيم درمانى با بيان اين مطلب افزود: چاقی حاصل فرایند مثبت کالری های اضافی مصرفی نسبت به کالری سوخته شده در بدن است که که به صورت چربی در بدن انباشته می شود و این روزها به خاطر مصرف خوراکی های لذت بخش و همینطور کم شدن تحرک عمومی به شکل فزاینده‌ای در حال گسترش است. همه کالری های اضافه خورده شده در بدن فقط و فقط به صورت چربی ذخیره می شود یعنی چه شما پروتئین خورده باشید چه کربوهیدرات و چه چربی همه اینها در بدن تبدیل به چربی می شوند و اتفاق بد اینجاست که چربی در بدن قابلیت این را ندارد که تبدیل به چیز دیگری بشود و فقط باید بسوزد ؛ نه راه دفع چربی در بدن وجود دارد و نه تبدیل به چیز دیگری می شود.

وى تاكيد كرد: اگر شما می‌خواهید خوش اندام باشید باید آنرا با تمرین در تغيير و اصلاح سبك زندگى و نوع تغذيه آن به دست بیاورید وگرنه رسيدن به اين هدف با مصرف قرص لاغرى یا دستگاه نمی شود. توصیه من به افرادى كه بدنبال كاهش وزن هستند این است که به جای این که دنبال خرج کردن پول زیاد برای کارهای بیهوده باشند تا بتوانند عذاب وجدان چاقی را از خود بکاهند و بدانند كه حذف غذاهای ناسالم و افزایش تحرک، کار سختی نیست و فقط سعی کنند که در حد امکان مسیر های خود را طوری تنظیم کنند كه پیاده روی بیشتری داشته باشد و همینطور با یک مشاور تغذیه امین، یک رژیم غذایی سالم را پیگیری کنند.

پونه شيرازى - سلامت

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها