jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۶۵۵   ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  ۰۹:۰۵

یک سازمان حقوق بشری، طی آماری اعلام کرد که طی 2400 روز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، بیش از 13 هزار زن و کودک یمنی کشته شدند.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان «انتصاف» که در زمینه حقوق زنان و کودکان فعالیت دارد اعلام کرد که طی 2400 روز تجاوز رژیم سعودی به یمن، 13 هزار و 199 زن و کودک مجروح و کشته شدند.

در این آمار آمده که طی این مدت، شش هزار و 266 زن و کودک شهید شده که دو هزار و408 نفر آنها زن و سه هزار و 818 نفر آنها کودک بودند.

همچنین در مدت 2400 روز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، 6 هزار و 979 زن و کودک مجروح شده که از این تعداد دو هزار و 822 نفر زن و 4 هزار و 157 نفر کودک بوده‌اند.

از سوی دیگر، محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی موجب کمبود شدید مشتقات نفتی در این کشور شده به گونه‌ای که نبود سوخت 1500 بیمارستان و مرکز بهداشتی در این کشور را با خطر بسته شدن مواجه کرده است و در پی آن، زندگی هزاران نفر با تهدید مرگ روبروست.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها