jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۴۳۴۳۱   ۲۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۳

در این گزارش به چند نکته ساده و کاربردی در خصوص تعمیر و نگهداری باتری خودرو پرداخته ایم.

به گزارش جام جم آنلاین، با نگهداری از خودرو و تجهیزات آن، می توان عمر خودرو را افزایش داد. با نگهداری درست از باتری، می توان از خراب شدن آن جلوگیری کرد. در این گزارش به چند نکته ساده و کاربردی در خصوص تعمیر و نگهداری باتری خودرو گفته شده است که ممکن است گاهی به کارتان آید.

سعی کنید باتری خودرو را همیشه خشک و تمیز نگه دارید. اگر خودتان قصد تعمیر باتری را داشتید، لباس محافظ بپوشید و در محلی با تهویه مناسب کار کنید. برای جلوگیری از شارژ بیش از حد و اطمینان از اتصال قطبی صحیح، برنامه تعمیر و نگهداری را دنبال کنید.

وقتی باتری را تمیز می‌کنید، خوردگی را از اطراف باتری و سپس از کابل‌های باتری پاک کنید. برای این کار از آب گرم، بی کربنات سودا و سپس یک پاک کننده استفاده کنید. باتری را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصالات پایانه آن محکم و محافظت شده در برابر عناصر است؛ علائم خوردگی یا نشتی ممکن است به این معنا باشد که باتری دیگر آنطور که باید کار نمی‌کند.

پایانه‌ها را با ژله نفتی (وازلین) یا محافظ‌های پایانه‌ای که توسط سازنده باتری ارائه شده است، بپوشانید. از گریس‌هایی که ممکن است حاوی مواد افزودنی فلزی باشند؛ استفاده نکنید. نوار نگهدارنده را محکم کنید، این امر باعث می‌شود که باتری به خوبی نشسته باشد و به حداقل رساندن ارتعاشات کمک می‌کند که می‌تواند برای انواع خاصی از باتری‌ها مضر باشد.

نحوه استفاده از کابل‌های جامپر

همیشه لوازم جانبی را از برق بکشید و چراغ‌ها را هنگام خاموش شدن خودرو خاموش کنید. قبل از شروع به پرش، باتری خود را از نظر ترک خوردگی یا نشتی بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل‌ها محکم متصل شده و عاری از خوردگی هستند.

هنگام اتصال وسایل نقلیه از طریق کابل‌های بلوز توجه داشته باشید که اگر هر 2 خودرو دارای سیستم جرقه زنی الکترونیکی هستند یا از خودرو‌های سوخت متناوب استفاده می‌کنند، استفاده از کابل‌های بلوز ممکن است به آن آسیب برساند. هر دو وسیله نقلیه را در پارک یا خنثی قرار دهید و احتراق آن‌ها را خاموش کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها