jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۶۳۵   ۲۵ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۹

طبق یک گزارش جدید، ۵ ساعت ورزش هفتگی می تواند از بیش از ۴۶۰۰۰ مورد سرطان در ایالات متحده در سال پیشگیری کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، جدیدترین داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد که ۳ درصد از موارد سرطان در بزرگسالان ۳۰ ساله و بزرگ‌تر در ایالات متحده در طول سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ ناشی از عدم تحرک بدنی بوده و این نسبت در زنان به مراتب بیشتر از مردان بوده است.

این اولین مطالعه‌ای است که تعداد موارد سرطان مربوط به عدم تحرک بدنی را بر اساس نوع سرطان (سینه، آندومتر، روده بزرگ، معده، کلیه، مری و مثانه) تخمین می‌زند.

داده‌ها نشان می‌دهد ۱۶.۹ درصد سرطان معده، ۱۱.۹ درصد سرطان آندومتر، ۱۱.۰ درصد سرطان کلیه، ۹.۳ درصد سرطان روده بزرگ، ۸.۱ درصد سرطان مری، ۶.۵ درصد سرطان سینه زنان و ۳.۹ درصد سرطان مثانه با عدم ورزش همراه بوده است.

در حالی که این داده‌ها اهمیت فعالیت بدنی را نشان می‌دهد، اما موانع زیادی برای فعالیت بدنی تفریحی وجود دارد که شامل کمبود زمان به دلیل ساعات کار طولانی در مشاغل کم درآمد، هزینه عضویت در باشگاه یا تجهیزات شخصی، و عدم دسترسی به محیطی ایمن برای تحرک داشتن است.

این یافته‌ها بر ضرورت تشویق فعالیت بدنی به عنوان راهکاری برای پیشگیری از سرطان تاکید می‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها