jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۷۱۳   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۰

یک فرمانده برجسته ارتش فرانسه گفت که طی دو سال گذشته سطح تنش‌ها در منطقه تا حد زیادی کاهش یافته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، ژنرال «ژاک ویلارد» فرمانده نیرو‌های فرانسوی در اقیانوس هند و نیرو‌های مستقر در امارات با اشاره به کاهش تنش‌ها در منطقه طی دو سال گذشته، گفت که منطقه همچنان بی‌ثبات است.

وی در مصاحبه با روزنامه کویتی «الرأی» گفت: «اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه وجود ندارد و احساس تهدید تا حد زیادی کاهش یافته است، اما منطقه همچنان بی‌ثبات است و اگر همه طرف‌های مربوطه با برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) جهت دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران تعامل کنند در آن صورت تنش‌ها در سطح جهان کاهش خواهد یافت».

ژنرال ویلارد درباره علل کاهش تنش‌ها در منطقه نیز تصریح کرد: «حضور نیرو‌های مشترک اروپایی که با مشارکت همه طرف‌ها در گشت‌زنی در منطقه مشارکت دارند و نیز وجود کانال‌های دیپلماسی در کاهش تنش‌ها موثر بوده است».

وی همچنین توافق با کویت برای ساخت پایگاه نظامی فرانسه در این کشور را تکذیب کرد و گفت: «فرانسه به هیچ موضوعی درباره پایگاه در کویت نپرداخته و هیچ توافق دوجانبه‌ای برای ساخت پایگاه‌های دائمی در کویت وجود ندارد، اما با این حال ما آماده هستیم در صورت نیاز به کویت کمک کنیم».

این فرمانده ارتش فرانسه همچنین گفت که کویت و فرانسه در اواخر سال ۲۰۲۲ رزمایش مشترک تحت عنوان «لؤلؤة الغرب» برگزار خواهند کرد.

وی درباره تعداد نیرو‌های فرانسوی در خلیج فارس نیز تصریح کرد که حدود ۵۰۰۰ نظامی تحت فرماندهی او در منطقه هستند که از این تعداد ۸۰۰ نظامی در امارات مستقر هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها