jamejamonline
چهارمحال و بختیاری عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۶۹۶   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۰

مدیرکل جهاد کشاورزی این استان با تولید سالانه ۱۱ هزار تن گوشت قرمز در مراحل پایانی کسب مجوز بِرند تولید گوشت ارگانیک و طبیعی قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین – چهار محال و بختیاری، عطاء اله ابراهیمی گردبیشه مدیرکل جهاد کشاورزی استان چهار محال و بختیاری  در نشستی که به مناسبت روز روستا و عشایر که با حضور جمعی از مسوولان و خبرنگاران این استان برگزار شد، اظهار داشت: در کشور تاکنون سه شرکت در حوزه تولید گوشت طبیعی و ارگانیک فعال شده است و به‌زودی این استان صاحب چهارمین برند تولید گوشت طبیعی و ارگانیک کشور می‌شود.

چهارمحال و بختیاری دومین استان عشایرنشین کشور

ابراهیمی گرد بیشه با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری دومین استان عشایرنشین کشور است، وجود جمعیت بالای عشایرنشین در این استان را ظرفیتی برای تولید گوشت، پشم و شیر در کشور اعلام کرد و گفت: عشایر استان با در اختیار داشتن یک هزار و ۵۵۰ راس دام سبک و ۲ هزار و ۷۰۰ راس دام سنگین سالانه ۱۱ هزار تن گوشت قرمز، یک هزار تن پشم و ۳۵ هزار تن شیر و لبنیات تولید می‌کنند.

 

وی جمعیت مجموع عشایر درون و برون کوچ استان را ۱۴۶ هزار و ۲۱۵ نفر در قالب ۳۴ هزار و ۷۷۲ خانوار اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۷۳ نفر در قالب ۲۸ هزار و ۷۴۵ خانوار شامل عشایر برون کوچ و ۲۲ هزار و ۴۲ نفر در قالب ۶ هزار و ۲۷ خانوار عشایر درون کوچ به شمار می‌روند.

بازسازی و مرمت چهار هزار و ۹۸۰ کیلومتر ایل راه عشایری  در استان چهار محال

مدیرکل جهاد کشاورزی استان از بازسازی و مرمت چهار هزار و ۹۸۰ کیلومتر ایل راه عشایری در استان خبر داد و اظهار داشت: سالانه یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر ایلراه در استان بازسازی و مرمت می‌شود.

توزیع یک هزار دستگاه پنل خورشیدی بین عشایر استان

ابراهیمی گرد بیشه  همچنین از توزیع یک هزار دستگاه پنل خورشیدی بین عشایر استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۲۵ پنل از سوی شرکت توزیع نیروی برق و ۱۷۵ دستگاه از محل منابع داخلی امور عشایر استان تامین شده است.

 

وی با اشاره به انتقادهای وارده بر ایجاد شهرک‌های عشایری، تصریح کرد: تاکید ما بر این است تا شهرک‌ها ایجاد نشود مگر اینکه در کنار آن اشتغال و تولید عشایر نیز دیده شود که در همین راستا با لحاظ کردن این سیاست مهم مراحل احداث هشت شهرک با اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گرفته است.

اختصاص۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی به عشایر استان

ابراهیمی گردبیشه در خاتمه  خاطرنشان کرد: همچنین در چهار سال اخیر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی در اختیار عشایر استان قرار داده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس چهارمحال و بختیاری - یادداشت

بیشتر
آیین پر هزینه تودیع و معارفه را حذف و منسوخ نموده

آیین پر هزینه تودیع و معارفه را حذف و منسوخ نموده

آئین تودیع و معارفه مراسمی پر هزینه و پر حاشیه است خصوصا در ایام واگیری ویروس کرونا که جا دارد دولتمردان و مسئولان عالی دولت سیزدهم با منسوخ نمودن این سنت، اقدامی انقلابی و خداپسندانه را در ابتداء دولت جدید حاکم و فراگیر نمایند.

نیازمندی ها