jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۵۱۵   ۱۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۱

رئیس پلیس تهران گفت: بعد از بازداشت مجرم باید اقدامات تربیتی و برخورد‌های قضائی قاطع صورت گیرد تا متهم و مجرم جسور نشود، اکنون می‌بینیم که مجرم از بازداشت نگران نیست حتی برخی از آن‌ها ۱۰ تا ۲۰ بار بازداشت شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین؛ سردار حسین رحیمی در امروز برنامه تلویزیونی درباره جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح تهران اظهار کرد: درباره این موضوع از مسئولان ذی‌ربط خواهش و حتی التماس می‌کنم که به ما کمک کنند، این موضوع جزو موضوعاتی است که سال‌های سال بر زمین مانده و مردم را نگران کرده، به نوعی جمع‌آوری معتادان متجاهر جزو وظایف پلیس نیست بلکه جزو وظایف شهرداری و بهزیستی است.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه ما باید با متخلف، مجرم و قانون‌شکن برخورد کنیم، ادامه داد: چند سال است از طریق رسانه‌های مختلف فریاد می‌زنیم و می‌گوییم برای ۳ تا ۴ هزار معتاد متجاهر که دارای بیماری واگیردار، کبر یا صغر سن دارند، فکری اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ معتاد متجاهر زن در تهران وجود دارد که هر دفعه آن‌ها را جمع می‌کنیم، آن‌ها را رها می‌کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مکرراً گفتیم باید در بحث بازپروری معتادان متجاهر تغییر ایجاد کنیم، فرآیند بازپروری معتادان متجاهر دچار مشکل شود، به طور مثال مردم می‌بینند که ما دو تا سه سال است می‌گوییم معتادان متجاهر را از مناطقی همچون شوش، مولوی و دروازه غار جمع‌آوری کردیم، اما مجدداً این افراد را در آن مناطق می‌بینیم البته وضعیت این مناطق نسبت به سه سال قبل بسیار بهتر شده و شاهد آن مظاهری که قبلاً وجود داشت، نیستیم.

رحیمی افزود: هیچ مرکز معتادان متجاهر دارای بیماری مسری و واگیردار را نمی‌پذیرد، برخی معتادان متجاهر نیز بعد از سه ماه بازپروری مجدداً رها می‌شوند، مردم این موضوعات را از چشم پلیس می‌بینند باید بگویم مسئولانه خودمان وارد جریان شدیم، اما متأسفانه اقدامات تکمیلی که باید کار ما را کامل کند، انجام نمی‌شود.

فرمانده انتظامی تهران متذکر شد: در قانون وظایف هر دستگاه مشخص است البته سایر ارگان‌ها درباره موضوع ساماندهی معتادان متجاهر بهانه‌هایی همچون عدم مکان نگهداری و عدم بودجه کافی می‌آوردند، اما ما بدون بهانه و اینکه تأمین اعتبار داشته باشیم، پای کار هستیم.

وی با تأکید بر اینکه پلیس در تمام پدیده‌های ناهنجار اجتماعی یک رکن است و دستگاه‌های دیگر نیز باید پای کار بیایند، یادآور شد: به طور مثال بحث سرقت، مقدماتی دارد که روی می‌دهد، پلیس این افراد را بازداشت می‌کند، اما آزاد کردن آن‌ها برعهده پلیس نیست، مردم می‌گویند کلانتری آن‌ها را آزاد می‌کند در صورتی این اشتباه است، ما نمی‌توانیم آن‌ها را آزاد کنیم و با دستور قضائی است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: بعد از بازداشت مجرم باید اقدامات تربیتی و برخورد‌های قضائی قاطع صورت گیرد تا متهم و مجرم جسور نشود، اکنون می‌بینیم که مجرم از بازداشت نگران نیست حتی برخی از آن‌ها ۱۰ تا ۲۰ بار بازداشت شده‌اند، اما پلیس تمام قد شبانه‌روز در حال تلاش است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها