jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۳۱۵   ۱۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۱

سخنگوی کاخ سفید روز جمعه سعی کرد در اظهاراتی نتایج ضعیف نظرسنجی‌های جدید مربوط به رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد جو بایدن را توجیه کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در توجیه افت شدید رضایت آمریکایی ها از عملکرد جو بایدن در نظرسنجی های جدید، گفت: ناتوانی کشور در غلبه کامل بر بحران شیوع ویروس کرونا علت اصلی کاهش محبوبیت بایدن در نظرسنجی های اخیر است.
ساکی افزود: می خواهم بگویم که این واقعا یک شرایط و دوران سخت در تاریخ کشور ما است.

نظرسنجی های جدید نشان می دهد میزان رضایت بایدن در بین مردم آمریکا به خصوص رای دهندگان مستقل به شدت کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: ما هنوز در حال مبارزه با ویروس کرونا هستیم و بسیاری از مردم تصور می کنند که ما این بحران را پشت سر گذاشته ایم. به دلیل گسترش سریع گونه دلتای ویروس کرونا و این واقعیت که دولت جمهوریخواه تنها مجوز استفاده از یک واکسن را داده، هنوز با بحران کرونا روبرو هستیم، حدود 20 درصد جمعیت آمریکا هنوز تصمیم نگرفته اند واکسن بزنند. بی شک این مساله بر محبوبیت بایدن و رضایت مردم از وی تاثیر داشته است.

نتیجه جدیدترین نظرسنجی RealClearPolitics نشان می دهد میزان رضایت مردم آمریکا ااز بایدن به کمتر از 43 درصد رسیده است. این رقم در اوایل اوت به 51 درصد رسیده بود.

نتایج نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک نیز حاکی است تنها 38 درصد مردم آمریکا از عملکرد بایدن رضایت دارند و بیش از 53 درصد از عملکرد رئیس جمهور ایالات متحده ناراضی هستند. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد 60 درصد رای دهندگان مستقل از عملکرد بایدن راضی نیستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها