jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۹۹۴   ۱۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۱

رییس قوه قضاییه در دیدار با وزیر بهداشت تاکید کرد

ضرورت برخورد و مقابله با فساد در حوزه بهداشت و درمان +عکس

رییس قوه قضاییه در دیدار با وزیر بهداشت گفت: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می‌اندازند، قاطع برخورد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در ادامه دیدار‌های مسئولان با رئیس دستگاه قضا برای بررسی و همفکری برای حل مسائل و مشکلات مردم و دستگاه‌های مختلف، «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در عدلیه با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دیدار و گفتگو کرد.

رئیس قوه قضاییه در این دیدار با تجلیل از اقدامات جهادی کادر درمان که بی ادعا، خالصانه و بی وقفه در ادوار مختلف به ویژه در مقطع حساس شیوع کرونا از جان مردم در برابر بیماری‌ها صیانت کرده‌اند، یاد و خاطره «شهدای عرصه سلامت» را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه ارتقاء سلامت اداری در حوزه بهداشت و درمان را در راستای صیانت از اعتبار خادمان حوزه سلامت مهم دانست و بر لزوم تقویت نظارت به ویژه بر عملکرد بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان باید پیشگام پیشگیری از بروز تخلف و فساد و مقابله با تخلفات در این حوزه باشد، افزود: هرچه خودمراقبتی و نظارت صنفی در حوزه بهداشت و درمان بیشتر مورد توجه قرار گیرد شاهد کاهش شکایات و شکل گیری پرونده‌های قضایی خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر ضرورت مقابله با فساد و تخلف در بخش مرتبط با سلامت مردم گفت: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می‌اندازند قاطع برخورد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از اقدام واکسیناسیون عمومی طی ماه‌های اخیر تقدیر کرد و آن را گام مهمی در جهت حفظ جان مردم دانست.
 
ضرورت برخورد و مقابله با فساد در حوزه بهداشت و درمان

گزارش وزیر بهداشت از آخرین وضعیت واکسیناسیون در کشور

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد این وزارتخانه در ماه‌های اخیر، یکی از اقدامات مهم این حوزه را پیگیری واکسیناسیون عمومی عنوان کرد.

وی افزود: به موازات واردات واکسن، تولید واکسن داخلی برای تامین واکسن مورد نیاز با جدیت پیگیری شده است که صدور مجوز اضطراری برای تولیدات ۵ مرکز تولید واکسن در کنار واکسن برکت، از جمله این اقدامات بوده است.

عین‌اللهی گفت: تزریق یک هفته واکسن در کشور ما، به اندازه دو برابر جمعیت تعدادی از کشور‌های عربی بوده است.

وی با بیان این‌که امروز میزان تزریق واکسن در کشور به ۵۹ میلیون دُز رسیده، از همکاری و همراهی مردم در اجرای طرح واکسیناسیون عمومی تقدیر کرد.

وزیر بهداشت و درمان همچنین ضمن تشریح برنامه‌های خود برای بهبود خدمات حوزه بهداشت و درمان گفت که اجرایی شدن این برنامه‌ها نیازمند همکاری و حمایت همه بخش‌ها از جمله قوه قضاییه است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها