jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۹۹۰   ۱۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۷:۰۱

همزمان با سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مددجوی افغانستانی کانون اصلاح و تربیت تهران آزاد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مددجو (فرزاد. الف) ۲۲ساله و فاقد سابقه کیفری که به علت عجز از پرداخت بدهی مالی در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شد، امروز با کمک خیرین آزاد شد تا به اغوش خانواده برگردد.

این مددجو که تبعه افغانستانی سال ۹۴ بر اثر غفلت با بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی راهی کانون اصلاح و تربیت شد و هیچ بستگانی در ایران ندارد.

آنطور که آقای رستمی مدیرکل زندان‌های استان تهران اعلام کرده: مددجویان اتباع بیگانه از جمله اتباع افغانستانی در کانون اصلاح و تربیت و با شرایط برابر با نوجوانان ایرانی نگهداری می‌شوند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم این نوجوانان که به دلایلی در کانون اصلاح و‌تربیت نگهداری می‌شوند، با تغییر شرایط زندگی و یادگرفتن یک مهارت به جامعه برگردند.

وی گفت: مددجو فرزاد. الف که به اتهام سرقت گوشی موبایل در کانون نگهداری می‌شد، با توجه به اینکه سابقه کیفری نداشت و این اولین اشتباه این نوجوان بوده، در فرایند جذب کمک‌های خیرین برای ازادی قرار گرفت.

رستمی ادامه داد: وی در مدت نگهداری در کانون اصلاح و تربیت، در کنار تسلط به مهارت آرایشگری موفق شده قرائت قرآن را یاد بگیرد و مجموعه کانون از اخلاق و انضباط وی رضایت کامل داشتند و امروز و در ایام سوگواری‌های دهه آخر صفر آزاد شد.

رستمی تصریح کرد: از ابتدای امسال ۳۶۹ مددجو با پرداخت بدهی ۱۳میلیارد تومان توسط خیرین آزاد شده اند که از این تعداد ۷نفر ان‌ها از اتباع بیگانه بوده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها