jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۹۳۸   ۱۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۸:۲۲

یک فرد نژادپرست در آمریکا مجسمه یکی از قربانیان نژادپرستی در این کشور را تنها دو روز پس از نصب آن، مورد آسیب قرار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، مجسمه سردیس «جورج فلوید» قربانی نژادپرستی در آمریکا، فقط دو روز پس از نصب در شهر نیویورک مورد آسیب قرار گرفت.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» به نقل از پلیس نیویورک، تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد فردی ناشناس سوار بر اسکیت برد، یک سطل رنگ خاکستری بر روی این مجسمه می‌ریزد.

هم‌زمان با تحقیقات پلیس درباره عامل این اقدام نژادپرستانه، کار ترمیم مجسمه جورج فلوید نیز آغاز شده تا آن را برای نمایشگاه ویژه تبعیض نژادی آماده کنند.

یکی از مدیران گروه سازنده این مجسمه با اعتراض به این اقدام خرابکارانه گفت: «آن (مجسمه) را دو روز پیش سر جایش گذاشتیم و چهل و هشت ساعت بعد شاهد این خرابکاری هستیم».

قرار است در این نمایشگاه تحت عنوان «بی‌عدالتی را ببینید»، علاوه بر مجسمه جورج فلوید، از سردیس‌‌های «برونا تیلور» دیگر قربانی سیاه‌پوست نژادپرستی در آمریکا و «جان لویس» عضو سیاه‌پوست مجلس نمایندگان آمریکا و از مبارزان حقوق مدنی رنگین‌پوستان که اخیراً درگذشت رونمایی شود.

چند ماه قبل نیز در یک اقدام نژادپرستانه دیگر، روی مجسمه جورج فلوید رنگ سیاه اسپری شده بود و علامت یکی از گروه‌های نژادپرست روی آن کشیده شده بود.

فلوید ۴۶ ساله، بیست و پنجم ماه می سال گذشته میلادی (پنج مرداد ماه ۱۳۹۹) در حالی که زانوهای پلیس سفیدپوست آمریکا روی گلوی او بود و با صدایی گرفته می‌گفت «نمی‌توانم نفس بکشم»، جانش را از دست داد.

انتشار ویدئو صحنه به قتل رسیدن فلوید موج گسترده‌ای از اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را در آمریکا به‌دنبال داشت که به دیگر کشورهای جهان نیز کشیده شد.

قتل چند شهروند سیاه‌پوست دیگر توسط پلیس آمریکا نیز در شعله‌ور شدن بیش از پیش این اعتراضات موثر واقع شده است.

نژادپرستان آمریکایی به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند (+عکس)

نژادپرستان آمریکایی به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند (+عکس)

 

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها