jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۳۶۰   ۰۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۰

رایزن فرهنگی ایران در عراق گفت: مراسم راهپیمایی اربعین حسینی یکی از مولفه های پیوند ساز میان دو ملت ایران و عراق است.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیواربعین، اباذری در روز جمعه در مصاحبه با رادیو «اربعین» با اشاره به اهمیت راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی اظهار کرد : باید همگی تلاش کنیم ابعاد بین المللی حماسه حسینی و راهپیمایی اربعین حسینی را هرچه بیشتر به افکار عمومی جهان معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه قیام امام حسین«ع» قیام برای آزادی، دفاع از حق، مبارزه با ظلم و استکبار بوده است، افزود: در همین چارچوب باید اهداف و ابعاد این قیام به مردم معرفی کنیم و در این ارتباط می‌توانیم از ظرفیت بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی به خوبی استفاده کنیم.

رایزنی فرهنگی ایران در عراق با تاکید بر اهمیت استفاده از فضای مجازی در راستای تبیین ابعاد این قیام در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یکی از مولفه های پیوند ساز میان دو ملت ایران و عراق است ، حماسه ای که اتحاد و وحدت بی نظیر دو ملت را نشان می دهد .

اباذری با تاکید براین که راهپیمایی اربعین حسینی دارای ظرفیت‌های زیادی است که باید با برنامه ریزی دقیق از این ظرفیت ها در بعد بین المللی در راستای تبیین اهداف قیام امام حسین «ع» استفاده کنیم‌، تصریح کرد : اربعین مرز ندارد امام حسین«ع»، قابل خط کشی نیست و مربوط به تمام دنیا است.

اباذری همچنین با بیان این که اولین جلسه اربعین ۱۴۰۱ روز گذشته از سوی رایزن فرهنگی ایران در عراق برگزار شده است، گفت: در ایام اربعین سه نشست در کربلا در ارتباط با موضوع تبیین ابعاد جهانی اربعین و اهداف قیام امام حسین «ع» برگزار کردیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها