jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۳۵۴   ۰۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۲:۴۴

یک مطالعه جدید نشان داده، افرادی که در اوایل بزرگسالی افسردگی دارند 73 درصد بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

به گزارش جام جم آنلاین، یک مطالعه جدید نشان داده، افرادی که در اوایل بزرگسالی افسردگی دارند ۷۳ درصد بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

یک مطالعه جدید ۱۵ هزار داوطلب بین ۲۰ تا ۸۹ سال را تحت بررسی قرار داد و محققان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو یک مدل آماری برای پیش بینی میانگین مسیر علائم افسردگی از ابتدای جوانی تا بزرگسالی و سالمندی ایجاد کردند.

داده‌های به دست آمده از آن بیانگر آن بود، بزرگسالان جوان مبتلا به افسردگی ۷۳ درصد بیشتر در معرض افت شناختی در مراحل بعدی زندگی بودند. افسردگی در اوایل بزرگسالی نیز با ۱۰ سال پس از شروع علائم با کاهش سطح شناختی مرتبط بود.

این مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که در اوایل بزرگسالی دچار افسردگی هستند، بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

ویلا برنوویتز، نویسنده این پژوهش از بخش روانپزشکی و علوم رفتاری UCSF، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «به طور کلی، ما دریافتیم که هرچه علائم افسردگی بیشتر باشد، این روند سریع‌تر طی می‌شود؛ تخمین زده می‌شود افراد مسن علائم افسردگی متوسط ​​یا بالا در اوایل بزرگسالی داشته‌اند و سپس در ۱۰ سال کاهش شناختی را تجربه کرده‌اند».

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها