jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۰۵۰   ۰۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۱

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان مرز شلمچه و انجام تست کرونا از زائران اربعین گفت: ظرفیت بیمارستان‌ های تهران علاوه بر ظرفیت‌های قبلی جهت خدمت رسانی بیشتر به زائران افزایش یافته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، پیمان صابریان، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین درباره مجموعه اقدامات انجام گرفته برای خدمت رسانی به زائران طی شبانه روز گذشته اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ پایگاه سیار و ثابت اورژانس ارائه دهنده خدمات اربعین در خاک ایران و ۱۰ درمانگاه ثابت و بیمارستان صحرایی فعال بوده است.

وی افزود: در این مدت ۵۶۶ مصدوم و حادثه دیده گزارش شده که ۱۴۶ مراجعه و اعزام به مراکز درمانی صورت گرفته است و ۴۲۰ مصدوم و حادثه دیده به صورت سرپایی درمان شد‌ه‌اند، همچنین متاسفانه ۵ نفر از مصدومان و حادثه دیدگان جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: طی شبانه روز گذشته ۲۱ مورد بستری در مراکز درمانی ثبت شده و در این مدت ۴۶۸ نیروی متخصص، پزشک و کادر درمانی فعال بوده و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس اورژانس و ۱۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس ارائه دهنده خدمات اربعین در خاک ایران همچنین ۱۰ فروند هواپیمای اورژانس و بالگرد نیز به کارگیری شده است.

صابریان بیان داشت: همچنین ۳۸۰۰ آموزش چهره به چهره پزشکی طی شبانه روز گذشته انجام شده و ۱۱ هزار و ۴۰۰ ماسک یکبار مصرف میان زائران توزیع شده است.

وی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۸۰۰ نفر تردد در مرز مهران انجام گرفته که از این تعداد ۲۰۰ نفر غیر ایرانی و ۳۶۰۰ ایرانی بوده‌اند. البته در بررسی‌های به عمل آمده تاکنون تست‌های مربوط به بیماری‌های سل، مالاریا، التور و تست کووید ۱۹ منفی گزارش شده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین از راه‌اندازی بیمارستان مرز شلمچه با ۳۰ تخت و بخش‌های مجزای زنان و مردان خبر داد و گفت: انجام فعالیت‌های حوزه سلامت محیط شامل کلرسنجی آب آشامیدنی، کلرزنی منابع آب، نظارت اصلاح سیستم آبرسانی و پساب صورت گرفته است.

صابریان گفت: همچنین پیش‌بینی محل مناسب برای اسکان و قرنطینه زوار کرونا مثبت در نقاط مرزی انجام گرفته و انتقال افراد تست مثبت کرونا به مکان‌های قرنطینه صورت می‌گیرد.

وی از افزایش آمادگی در سالن ترانزیت پایانه‌ها جهت پذیرش مصدومین خبر داد و گفت: استقرار و افزایش نیرو‌های بهداشتی و درمانی در مرز‌های مهران، شلمچه و چذابه با همکاری نیرو‌های بهداشتی و درمانی ارتش، سپاه، ناجا و بسیج تداوم یافته است.

صابریان خاطرنشان کرد: همچنین ظرفیت بیمارستان‌های تهران شامل بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص)، بیمارستان لولاگر، فیروزآبادی، شهدای هفت تیر، شهدای یافت آباد و فیروزگر علاوه بر ظرفیت‌های قبلی افزایش یافته است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان با اشاره به تدوین سند پیام آموزشی ویژه سلامت در اربعین بیان داشت: آموزش به خادمین موکب‌ها و زائرین انجام گرفته و کتابچه آموزشی سلامت در اربعین با همکاری ۱۰ سازمان، مرکز، دانشگاه و معاونت‌های مرتبط تهیه شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها