jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۴۵۸   ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۰:۳۳

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد

تزریق ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن کرونا در هفته گذشته

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: ما با حرکت جهادی و انقلابی توانستیم در هفته گذشته ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تزریق کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام عین اللهی در مراسم دیدار با اعضای موسسه بهداری رزمی دوران دفاع مقدس درخشان‌ترین دوران زندگی ایثارگران، اظهار کرد: همیشه حرکت‌های انقلابی ادامه دارد، ما در شروع کار دولت تصور نمی‌کردیم خدا به قدری به ما نعمت بدهد که نتواند جمع کنیم و باران واکسن تبدیل به سیل شد و ما نمی‌توانستیم به تنهایی پاسخگوی این حجم واردات برای واکسیناسیون باشیم.

وی ادامه داد: برخی معاندان پیش از این هجمه وارد می‌کردند که امارات و فلسطین اشغالی با درصد بالایی مردم را واکسینه کرده اند و در ایران واکسیناسیون با سرعت پایینی ادامه دارد و ما با حرکت جهادی و انقلابی توانستیم در هفته گذشته ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تزریق کنیم.

وزیر بهداشت گفت: مشکلات حوزه سلامت بسیار زیاد است و ما به مناطقی مانند شهر سرباز و کهنود در گذشته در قالب حرکت جهادی سفر می‌کردیم و اکنون نیازمند قرارگاه جهادی سلامت به ویژه در حوزه بهداشت هستیم و حرکت بهداشتی موثرتر است و در کرونا این به ما ثابت شد و در برخی نقاط قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران کار بیاید و مشکلات بهداشتی مردم را حل کند و ما از تجربه دفاع مقدس برای کار‌های آینده باید بهره بگیریم.

عین اللهیاری بیان کرد: ما مشکلات هنری در نمایش بهداری رزمی هستیم و موسسه بهداری رزمی برای به تصویر کشیدن اقدامات در این حوزه ایجاد شده است و قائم مقام وزیر را از سمت‌های وزارت بهداشت حذف کردیم و اقدامات را در ذیل معاونت‌ها انجام می‌دهیم و باید توجه داشت در حوزه دفاع مقدس برنامه راهیان نور بسیار موفق بود و باید توجه داشت اقدامات سنتی مانند توصیه به کتابخوانی در حوزه جوانان تاثیر ندارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما طرح تحول در آموزش پزشکی کشور را مطرح کردیم، گفت: در جذب اساتید دچار مشکلات بسیاری هستیم و جذب اساتید در سال ٨٧ در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، اما نتیجه مطلوب نگرفتیم و برنامه داشتیم که استادانی جذب شوند که علاوه بر علم و دانش با انقلاب زاویه نداشته باشند، همچنین مسائل فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد و در حوزه پژوهش مقالات نباید فقط برای ارتقا باشند، برخی مقالات فقط برای تز ارائه و چاپ می‌شوند و ما سوالات بسیاری در حوزه کرونا داریم و اگر کسی در این حوزه پژوهش کند، امتیاز بیشتری خواهد گرفت.

عین اللهی اظهار کرد: ما ٢۵٠ هزار دانشجو و ٢٠ هزار استاد داریم و نزدیک ۶٨ دانشکده و ١۶ هزار دستیار تخصصی و فوق تخصصی داریم و کار‌ها باید در متن و دل نیروهابرود و حرکت ایجاد کند و در موزه‌ها نماند، ما به کار‌های بزرگ نیاز داریم، در دفاع مقدس کار‌های بزرگ انجام شد، در دوران کرونا هم وزارت بهداشت به تنهایی موفق نمی‌شد و ما برای سلامت مردم به کار‌های بزرگ نیاز داریم و بهداری رزمی می‌تواند کمک کننده باشد.

وزیر بهداشت گفت: ما دارای بزرگترین منبع سرمایه انسانی حوزه پزشکی در منطقه هستیم، ما نیاز به لوکوموتیو هوایی نیاز داریم که جوانان را به سمت بهشت هدایت کنند و کسانی که در دفاع مقدس عاشقانه مبارزه کردند پیش رو جوانان باشند و میز‌های بهداری رزمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید ایجاد و احیا شوند.

وی بیان کرد: فضای امروز ما با گذشته تفاوت دارد و جنگ اصلی جنگ فرهنگی است و به فضای مجازی نگاه کنید؛ تا ٢ ماه پیش دشمنان می‌گفتند جمهوری اسلامی واکسن نمی‌زند و امروز فضا به سمت واکسن اجباری رفته است و هجمه علیه ما در این زمینه وارد می‌کنند.

وزیر بهداشت گفت: اگر به مناطق محروم در حوزه بهداشت و درمان کمک کنیم اقدام جهادی صورت گرفته است و ما با تمام وجود از کمک‌های و اقدامات انقلابی در این زمینه استقبال می‌کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها