jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۳۹۴۱۶   ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۳

رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید خصوصی‌سازی سرخابی‌ها ممکن نیست.

به گزارش جام جم به نقل از خبرآنلاین؛علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید طرح خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس بدون حق پخش تلویزیونی ممکن نیست. حمید سجادی وزیر ورزش بعد از گرفتن رای اعتماد از مجلس اعلام کرد تلاش خواهند کرد تا به زودی دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند.علی کفاشیان در تحلیل وضعیت این دو باشگاه برای ورود به بورس و خصوصی سازی توضیحاتی می دهد و می گوید:«تا وقتی که حق پخش تلویزیونی درست نشود، وضعیت این دو باشگاه هم درست نخواهد شد. الان دو باشگاه به نحوی وابستگی مالی دارند و از منابع خاصی پول می گیرند. با شرایط فعلی استقلال و پرسپولیس غیر ممکن است خصوصی شوند. شما فکر می کنید مردم برای این دو باشگاه که بلاتکلیف هستند پول می دهند؟ شما شک نکنید مردم عاقل هستند و الکی برای دو باشگاه پول نمی دهند.هوادار به دنبال هواداری کردن، کری خواندن و مسایل این چنینی است ولی اگر بگویی پول بدهید، شاید بعضا این کار را کنند ولی به عنوان سرمایه گذاری به هیچ وجه. باید استقلال و پرسپولیس حق پخش داشته باشند تا به درآمدزایی برسند.»

او ادامه می دهد:«دیگر همه می دانند در فوتبال دنیا چه خبر است. شما به انتقال رونالدو به منچستر نگاه کنید. چقدر از خرید این بازیکن کسب درآمد کردند؟ چقدر حق پخش باشگاه زیادتر شد؟ شما وقتی رونالدو را می گیری، شبکه های تلویزیونی تماشاگر بیشتری برای منچستر خواهند داشت و این یعنی حق پخش بیشتری می دهند.خرید رونالدو روی تبلیغات باشگاه هم اثر زیادی گذاشت.چقدر لباس فروختند. اگر ما می خواهیم خصوصی شویم،باید همین چیزها را داشته باشیم وگرنه حرفه ای نمی شویم.شما دو باشگاه را با سیستمی مریض به بورس ببر.تهش به ضرر می رسد و جواب مردم را نمی شود داد. به نظر بنده تا وقتی حق پخش تلویزیونی نباشد، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال وپرسپولیس منتفی است و نمی توان آنها را به بورس برد. طرفدار وقتی استقبال می کند که باشگاه درآمدزا باشد، مدیریت خوب داشته باشد و به سمت درآمد زایی و تامین منابع مورد نیازش برود.الان اکثر باشگاههای ما به سازمان یا ارگانی وابسته هستند که اگر این ارتباط قطع شود،نابود می شوند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها