jamejamonline
استانها خوزستان کد خبر: ۱۳۳۹۳۶۲   ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۳

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: تنها زائران اربعین حسینی دارای روادید اضطراری امکان خروج از گذرگاه مرزی شلمچه را دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با تاکید بر بسته بودن مرز شلمچه گفت: فقط زائران اربعین حسینی که دارای روادید اضطراری هستند امکان خروج از گذرگاه مرزی شلمچه را دارند.

حیدری با بیان اینکه زائران دارای گذرنامه، اما فاقد روادید امکان خروج از مرز شلمچه را ندارند، اظهار داشت: زائران اربعینی که روادید سفر هوایی به عراق را دارند بر اساس موافقت دولت عراق می‌توانند روادید خود را به زمینی تبدیل کنند.

وی افزود: در این راستا نماینده کشور عراق برای تبدیل روادید هوایی به زمینی در بخش عراقی مرز شلمچه مستقر شده است.

حیدری با بیان اینکه جمعه شب افرادی که روادید هوایی را باطل و روادید جدید زمینی دریافت کردند موفق به عبور از مرز شلمچه شدند افزود: مرز شلمچه برای زائران فاقد روادید که فقط گذرنامه در دست دارند بسته بوده و این افراد امکان خروج از مرز را ندارند.

وی گفت: در صورتی که کشور عراق موافقت خود را برای بازگشت زائران اربعین از مرز شلمچه اعلام کند امکانات لازم برای خدمات رسانی به زائران در این گذرگاه مرزی فراهم خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه تا این لحظه اجازه برپایی موکب برای خدمات رسانی به زائران در مسیر شلمچه داده نشده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود برای بازگشت زائران از مرز شلمچه و خدمت رسانی به آن‌ها اجازه برپایی موکب در این مرز داده شود.
 
تردد زائران از مرز شلمچه امکانپذیر شد/ زائران دارای روادید اضطراری اجازه خروج دارند + تصاویر
تردد زائران از مرز شلمچه امکانپذیر شد/ زائران دارای روادید اضطراری اجازه خروج دارند + تصاویر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها