jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۱۲۸   ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۷

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز تزریق دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد ۶۵ سال به بالا و افراد در معرض خطر ابتلا به کرونای شدید صادر کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان غذا و داروی آمریکا دیروز مجوز مصرف اضطراری تزریق دوز تقویتی یا بوستر واکسن کروناویروس فایزر را به افراد ۶۵ ساله و بالاتر و همه افرادی که در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ هستند همچنین گروه‌ها و مشاغلی که به طور مرتب در معرض ویروس قرار دارند، صادر کرد.

این تاییدیه مسیر را برای توزیع سریع واکسن‌های تقویتی و تزریق آن به میلیون‌ها نفر که حداقل شش ماه از تزریق دوز دوم واکسن گذشته است، هموار می‌کند.

تغییر در صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن، شرایط را برای تزریق دوز تقویتی به گروه‌هایی مانند کادر درمان، معلمان و کارکنان مهد‌های کودک، افراد بی خانمان و زندانیان فراهم کرده است.

شرکت داروسازی فایزر از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرده بود تا لزوم تزریق دوز تقویت واکسن به همه افراد ۱۶ ساله و بالاتر را مورد تایید قرار دهد و هفته گذشته داده‌هایی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، ایمنی بدن در برابر بیماری با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

سازمان غذا و دارو آمریکا تزریق دوز تقویتی به عموم مردم را رد، اما اعلام کرده است که شواهد نشان می‌دهد تزریق دوز سوم برای افراد مسن و گروه‌های در معرض خطر مفید است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها