jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۱۲۸   ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۷

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز تزریق دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد ۶۵ سال به بالا و افراد در معرض خطر ابتلا به کرونای شدید صادر کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان غذا و داروی آمریکا دیروز مجوز مصرف اضطراری تزریق دوز تقویتی یا بوستر واکسن کروناویروس فایزر را به افراد ۶۵ ساله و بالاتر و همه افرادی که در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ هستند همچنین گروه‌ها و مشاغلی که به طور مرتب در معرض ویروس قرار دارند، صادر کرد.

این تاییدیه مسیر را برای توزیع سریع واکسن‌های تقویتی و تزریق آن به میلیون‌ها نفر که حداقل شش ماه از تزریق دوز دوم واکسن گذشته است، هموار می‌کند.

تغییر در صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن، شرایط را برای تزریق دوز تقویتی به گروه‌هایی مانند کادر درمان، معلمان و کارکنان مهد‌های کودک، افراد بی خانمان و زندانیان فراهم کرده است.

شرکت داروسازی فایزر از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرده بود تا لزوم تزریق دوز تقویت واکسن به همه افراد ۱۶ ساله و بالاتر را مورد تایید قرار دهد و هفته گذشته داده‌هایی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، ایمنی بدن در برابر بیماری با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

سازمان غذا و دارو آمریکا تزریق دوز تقویتی به عموم مردم را رد، اما اعلام کرده است که شواهد نشان می‌دهد تزریق دوز سوم برای افراد مسن و گروه‌های در معرض خطر مفید است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها