jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۱۳۳۸۶۴۶   ۳۰ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۳

بحران مالی یک شرکت بزرگ چینی به نام «اورگرند» که در زمینه املاک فعالیت دارد، بهای سهام در بسیاری از کشورهای جهان را با سقوط مواجه کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، بهای سهام در بازار‌های بورس در سراسر جهان افت کرده است، زیرا سرمایه گذاران نگرانند که تاثیرات بحران مالی این شرکت بزرگ املاک چین به بخش‌های دیگر سرایت کند.

شاخص میانگین صنعتی داو جونز نیویورک روز گذشته /دوشنبه/ برای مدت اندکی بیش از ۹۷۰ واحد افت کرد. این بزرگترین کاهش در معاملات یک روز در سال جاری است.

این شاخص کلیدی روز را در سطح ۳۳ هزار و ۹۷۰ واحد به پایان برد که نسبت به پایان معاملات روز جمعه ۶۱۴ واحد یا حدود ۱.۸ درصد کمتر بود.

سهام بازار بورس آمریکا در پی نگرانی از اورگراند چین بزرگترین رکود را در ۴ ماه گذشته تجربه کرده است.

دست اندرکاران بازار می‌گویند سرمایه گذاران نگران احتمال گسترش مشکلات گروه مالی اِورگرند به سایر سهام از طریق اوراق قرضه دلاری آن هستند.

بهای سهام در بازار‌های بورس اروپا نیز سقوط کرد، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران به فروش دارایی‌های پرخطر خود روی آوردند.

بازار بورس فرانکفورت شاهد یک افت حدود۲.۴ درصدی بود.

شاخص نیککی ژاپن از ۲۲۵ سهم برگزیده بازار توکیو بلافاصله پس از آغاز معاملات صبح سه شنبه بیش از ۶۰۰ واحد سقوط کرد.

این شاخص کلیدی جلسه صبح را در سطح ۲۹۸۹۸ واحد به پایان برد که در مقایسه با معاملات روز جمعه ۶۰۱ واحد کمتر بود.

گزارش‌ها حاکی است علاوه بر مشکلات گروه مالی اورگرند، چندین نگرانی دیگر نیز در زیر سطح عمدتا آرام بازار سهام کمین کرده اند. علاوه بر این که فدرال رزرو احتمالاً اعلام می‌کند که حمایت خود از اقتصاد را کنار می‌گذارد، کنگره آمریکا نیز ممکن است به خزانه داری ایالات متحده اجازه بدهد پول بیشتری قرض دهد. همه گیری کووید -۱۹ نیز همچنان بر این شرایط افزوده است.

کاهش نقدینگی گروه چاینا اورگرند (China Evergrande) باعث نگرانی دیگر توسعه دهندگان شده که ممکن است فشار ناشی از افزایش هزینه‌های استقراض را احساس کنند، زیرا وام دهندگان نسبت به اقشار ضعیف وام گیرنده محتاط‌تر عمل می‌کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها