title
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان برای رفع مشکلات آن‌ها از طریق هماهنگی با بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین پیگیری درخواست‌های آن‌ها از سوی سایر دستگاه‌های اجرایی شد.
کد خبر: ۱۳۳۸۶۲۹

 به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان برای رفع مشکلات آن‌ها از طریق هماهنگی با بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین پیگیری درخواست‌های آن‌ها از سوی سایر دستگاه‌های اجرایی شد.


علی صالحی در مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان قشم با اشاره به ارزش و منزلت «خدمت به مردم» از منظر قرآن و روایات گفت: خدمت به جامعه در فرهنگ قرآنی و سیره اهل بیت  «علیهم السلام» از ارزش و اهمیت فراوانی برخوردار است.


علی صالحی در ادامه تأکید کرد: مردم سرمایه های کشور و نظام اسلامی هستند و خوشبختانه با تأسی از مکتب اهل بیت «علیهم السلام» همواره در سخت ترین شرایط همپای مسئولین در عرصه های مختلف مشارکت فعال دارند. 


وی بر ضرورت رعایت شأن و منزلت شهروندان در مراجعه به دستگاه‌های مختلف نیز  تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: همه ما باید برای مردم کار کنیم و خالصانه و با روی گشاده در جهت رضایت الهی به مطالبات و درخواست هایشان رسیدگی نماییم.


رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه خطاب به مسئولین حاضر در جلسه و رئیس جدید دادگستری شهرستان قشم متذکر شد: باید در میان مردم زندگی کنید و درب اتاق تان همیشه به روی ارباب رجوع و به ویژه محرومین باز باشد، چرا که رسالت اصلی همه مسئولین توجه به امر خدمت گذاری است.


علی صالحی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مبارزه جدی با فساد و خشکاندن ریشه آن، موجب رضایتمندی عموم مردم و تزریق روحیه امید به جامعه می‌شود و لازم است دستگاه های متولی با نظارت مداوم و مستمر، اقدامات پیشگیرانه و صیانتی را در این خصوص به کار گیرند.

وی جزیره زیبای قشم را به جواهر ارزشمندی تشبیه کرد که با توجه به موقعیت استراتژیک و قرارگیری در ضلع شرقی دهانه تنگه هرمز، می طلبد مدیریت جهادی و انقلابی در همه بخش‌های خود داشته باشد و با به‌کارگیری ظرفیت های مغفول مانده، زمینه های لازم جهت توسعه گردشگری در آن بیش از پیش فراهم گردد.


نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان همچنین بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب در مقابله با قاچاق سازمان یافته و شناسایی گلوگاه های قاچاق تأکید کرد و یادآور شد: پدیده شوم قاچاق، خسارات جبران ناپذیری بر پیکره اقتصاد کشور، علی الخصوص تولید ملی وارد می کند که مقابله با آن هم افزایی مسئولان و عزم همگانی را می طلبد.


وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در سال های اخیر و سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست محترم قوه قضائیه در راستای حمایت از تولید نیز اشاره کرد و در همین راستا، خواستار ارتباط بیشتر مسئولین با فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان برای رفع مشکلات آنها از طریق هماهنگی با بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین پیگیری درخواست های آنها از سوی سایر دستگاه های اجرایی شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با غیر قابل جبران خواندن خسارات ناشی از صید مخرب ترال بیان داشت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت نماییم و این امر مستلزم  قاطعیت در حفاظت از زیستگاه های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است. 


این مقام قضایی یادآور شد: برای مقابله با صید ترال به همه روسای دادگستری و دادستان های استان دستور داده شده است تا بر اساس قانون، شناورها و کلیه تجهیزاتی که در این خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد به نفع دولت ضبط شود.


شایان ذکر است، دقت در واگذاری اراضی دولتی، نظارت بر اجرای طرح هایی که به واسطه آنها زمین های دولتی به اشخاص واگذار شده است و حفاظت از سواحل دریا در مقابل دست اندازی زمین‌خواران از دیگر مواردی بود که رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به  رئیس جدید دادگستری قشم مأموریت داد، رسیدگی به آن‌ها را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دهد.


علی صالحی در پایان با تقدیر از اقدامات مسعود رحمانی چگنی در دوره تصدی ریاست دادگستری شهرستان قشم گفت: وی از قضات بسیار خوب و خوشنام استان است که از این پس در سنگر جدید دیگری به عنوان معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان توفیق خدمتگزاری به مردم عزیز را خواهد داشت.


صالحی همچنین با آرزوی موفقیت برای رضا صفایی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان قشم تأکید کرد: وی پیش از این، سمت دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان قشم را برعهده داشته و اشراف کاملی از وضعیت این شهرستان دارد که با همکاری و هماهنگی مردم و مسئولین به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان قشم به مسائل این حوزه قضایی رسیدگی خواهد کرد.


رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از انتصاب امید مهدوی مجد به عنوان معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم خبر داد.


شایان ذکر است، در پایان این مراسم از زحمات مسعود رحمانی چگنی رئیس سابق دادگستری شهرستان قشم تقدیر شد و رضا صفایی دادستان پیشین این شهرستان به عنوان رییس جدید دادگستری قشم و امید مهدوی مجد به عنوان معاون دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان  معرفی شدند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها