مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این هفته دیدار چندجانبه بین وزیران پنج کشور عضو برجام(۱+۴)و ایران در نیویورک برگزار نمی شود.
کد خبر: ۱۳۳۸۶۲۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز به نقل از گفت و گوی جوسپ بورل با خبرنگاران نوشت: آنچه که مهم است، نه این دیدار وزیران بلکه اراده تمام طرف‌ها برای از سرگیری مذاکرات وین است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است در جریان سفرش به نیویورک، دیدار‌های دوجانبه جداگانه با وزیران امور خارجه انگلیس و فرانسه خواهد داشت.

بورل گفت که امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران دیدار می‌کند و افزود: برخی سال‌ها (دیدار وزیران) برگزار می‌شود و برخی سال‌ها برگزار نمی‌شود. (جلسه وزیران کشور‌های عضو برجام) در دستور کار نیست.
هماهنگ کننده اروپایی توافق هسته‌ای گفت که در دیدار مذکور به طرف ایرانی فشار خواهد آورد تا گفتگو‌ها را هر چه سریعتر آغاز کند.
بورل گفت: پس از انتخابات (ریاست جمهوری ایران) رئیس جمهوری جدید خواهان تاخیر (در مذاکرات خسته ای) شده بود تا کاملاً در جریان مذاکرات قرار گرفته و درک بهتری از این پرونده بسیار حساس داشته باشد. تابستان تمام شده و ما انتظار داریم که گفتگو‌ها به زودی در وین از سرگرفته شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها