jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۴۳۸   ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۱

رئیس جمهور آمریکا هنوز موفقیت اسپیس ایکس برای ارسال 4 شهروند به مدار زمین را تبریک نگفته و به همین دلیل ایلان ماسک در توئیتی به او طعنه زد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، اسپیس ایکس روز گذشته مأموریت سفر ۳ روزه ۴ شهروند عادی به مدار زمین را به طور موفقیت آمیز به پایان رساند. در این میان ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت در یک پست توییتری به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طعنه زد، زیرا او هنوز نسبت به موفقیت این پرواز واکنشی نشان نداده است.

یکی از ۶۰ میلیون فالور ماسک در توئیتر از او پرسید: «رئیس جمهور آمریکا حتی خبر مأموریت ارسال ۴ آمریکایی به فضا را که به جمع آوری صد‌ها میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود منجر شده را به رسمیت نشناخته است. فرضیه شما در این باره چیست؟»

ماسک در پاسخ این کاربر نوشت: «او هنوز خواب است».

یکی از اهداف مأموریت Inspiration۴ جمع آوری ۲۰۰ میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود بود. این مأموریت تا روز شنبه به وقت آمریکا ۱۶۰.۲ میلیون دلار جمع آوری کرد. ماسک نیز به مناسبت فرود موفقیت کپسول حامل ۴ فضانورد ۵۰ میلیون دلار به این بیمارستان کمک کرد و جمع کل کمک مالی به بیمارستان به ۲۱۰ میلیون دلار رسید.

البته مقامات ناسا این موفقیت را به ایلان ماسک و اسپیس ایکس تبریک گفتند. علاوه بر آن‌ها رقبای این شرکت فضایی از جمله بویینگ، لاکهید مارتین، بلواوریجین و جف بزوس (رقیب و همکار ماسک) در شبکه‌های اجتماعی موفقیت مذکور را تبریک گفتند.

این نخستین مأموریت خصوصی اسپیس ایکس با خدمه‌ای غیر حرفه‌ای بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها