jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۲۵۲   ۲۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۹

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری فردی که در سایت‌های واسط اقدام به فروش کالای تقلبی می‌کرد، خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ سیدنظام موسوی افزود: شهروندی با دردست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت در یکی از سایت‌های واسط با دیدن آگهی مبنی بر فروش کالا اقدام به خرید کرده که پس از واریز وجه کالای تقلبی برایش ارسال شده بود که پرونده بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: شاکی در ابتدا بیان داشت که از طریق آگهی سایت‌های خرید و فروش اقدام به خرید کالایی نموده که شخص فروشنده با بیان تبلیغاتی فریبنده و واهی وی را فریب داده و با جلب اعتماد، درخواست واریز مبلغ کرده که بنده نیز برای وی مبلغ را بصورت اینترنتی واریز کرده و پس از ارسال کالا متوجه شدم که فروشنده کلاهبردار بوده و کالای تقلبی را برای من ارسال کرد.

این مقام انتظامی تشریح کرد: با انجام تحقیقات تکمیلی توسط کارشناسان مشخص شد این فرد فروشنده با درج آگهی‌های فریبنده در سایت‌های واسط، اقدام به فروش کالای تقلبی و کلاهبرداری از کاربران می‌کرد که با بررسی‌های فنی مهندسی کارشناسان پلیس فتا به هویت متهم پی بردند.

سرهنگ موسوی افزود: پس از هماهنگی و اخذ دستورات لازم از مقام قضائی ماموران این پلیس طی یک عملیات از پیش طراحی شده موفق به دستگیری متهم شدند، متهم در اظهارات خود با اشاره به روش کلاهبرداری خویش بیان کرد که از طریق تهیه کالای تقلبی به صورت غیر مجاز و با قرار دادن آگهی‌های اغوا کننده قربانیان خود را در شبکه‌های اجتماعی فریب داده و با جلب اعتماد از کاربران موفق به اجرای نقشه شوم خود شده بود که در نهایت اظهار پشیمانی کرد و پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

وی ادامه داد: افراد با انگیزه مالی در فضای مجازی با قرار دادن آگهی‌های اغوا کننده و فریبنده اعتماد افراد را جلب کرده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند، همیشه در هنگام خرید از صحت آگهی فروش اطمینان حاصل کنند و به هیچ عنوان قبل از تحویل کالا مبلغی را حتی بعنوان بیعانه نیز پرداخت نکنند و تا حد امکان به صورت حضوری اقدام به واریز وجه کنند.

موسوی از هموطنان خواست از آنجایی که همکاران بنده به صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشند، لذا هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها