jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۸۹۵   ۲۶ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۰

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین حسینی:

زائران پس از بازگشت خود را قرنطینه کنند

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: با توجه به محدودیت های موجود،امسال در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی مراکز پزشکی و درمانی و موکب درمانی دایر نکرده و دو مرکز درمانی در نجف و کربلا توسط مرکز هلال احمر دایر شده‌ است.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو اربعین، عرفانی در مصاحبه با رادیو اربعین با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا از سوی هلال احمر با همکاری دیگر سازمان هاو ارگان های مربوطه برای ارائه خدمات درمانی به زائرین اربعین حسینی ایجاد است، تاکید کرد : کسانی که دارای سیستم ایمنی قوی نیستند یا جز سالمندان، زنان باردار، کودکان و کسانی هستند که داروهای خاص مصرف می‌کنند در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی امسال شرکت نکنند

عرفانی با بیان اینکه یکی از شروط الزامی برای حضور زائران در راهپیمایی اربعین حسینی تزریق واکسن کرونا است، خاطر نشان کرد: زائران این کارت واکسن را در طول سفر همراه خود داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: امسال در مسیر راهپیمایی مراکز بهداشتی و درمانی نداریم و با توجه به محدودیت ها دو مرکز درمانی در نجف و کربلا توسط سازمان هلال احمر دایر شده است .

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر اینکه کسانی که دارو مصرف می کنند، مناسب است که این دارو را در طول مسیر راهپیمایی همراه خود داشته باشند و اگر فراموش کردند و یا آنکه داروهای خود گم کردند، حتما به دو مرکز درمانی نجف و کربلا مراجعه کرده و داروهای خود را دریافت کنند .

وی ادامه داد: با توافق صورت گرفته بین وزارتخانه های بهداشت ایران و عراق زائرانی که با مجوز و بیمه زائر در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند چنانچه لازم باشد می توانند به مراکز درمانی عراق مراجعه کنند خدمات به آنها ارائه می‌شود و اگر نیاز باشد آنها به کشور بازگردانده می‌شوند .

عرفانی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه زائران حتماً در طول سفر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: زائران در هنگام بازگشت خود را قرنطینه کنند و اگر علائمی داشتند، حتما به پزشک مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه انجام تست Pcr در نقاط مرزی مورد توجه قرار گرفته است افزود: از زائران می‌خواهیم در صورت امکان رفت و برگشت خود را به صورت هوایی انجام دهند و اگر الزامی وجود دارد از مرز زمینی برگردند چرا که در مرز زمینی امکان مواجهه‌ افراد با یکدیگر بیشتر است و احتمال انتقال بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها