نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌المللی:

سفر گروسی به تهران، تنش‌ها را کاهش داد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و تل آویو درخصوص برنامه هسته ای ایران هدف یکسانی دارند، گفت که کشورش همواره رژیم صهیونیستی را در جریان مذاکرات وین قرار داده است.
کد خبر: ۱۳۳۷۸۱۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری هفتگی خود گفت که واشنگتن قبل، بعد و حتی در طول هر دور از مذاکرات وین، تل آویو را در جریان رایزنی‌ها برای احیای برجام قرار می‌داده است و آمریکا و رژیم صهیونیستی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران با یکدیگر اتفاق نظر دارند.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، ند پرایس افزود: ما رایزنی‌های گسترده و عمیقی با شرکای اسرائیلی خود داشته ایم. این کار در هر سطحی از مقامات دو طرف اتفاق افتاده است. همزمان که گفتگو‌ها در وین پیش می‌رفت، ما قبل و بعد و در برخی موارد، حین مذاکرات هم به اسرائیل گزارش می‌دادیم.

وی همچنین گفت: هیچ شکی نیست که آمریکا در سطح استراتژیک با اسرائیل در تماس است و هر دو طرف خواهان این هستند که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا ادامه داد: در نهایت، هدف ما و اسرائیل در جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای یکسان است.

ند پرایس این اظهارات را در پاسخ به سوالی درباره گفت وگوی روز گذشته بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با نشریه فارین پالیسی مطرح کرد که در آن گفته بود: اسرائیل مایل به پذیرفتن بازگشت به یک توافق هسته‌ای مذاکره شده از سوی آمریکا با ایران خواهد بود، اما مقامات اسرائیلی از طرف دیگر به واشنگتن فشار می‌آورند تا یک «نمایش قدرت» جدی را در صورت شکست خوردن مذاکرات با ایران از خود نشان دهد.

گانتس همچنین در پاسخ به سوالی درباره اقدامات انجام گرفته از سوی دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران، تاکید کرد که رویکرد فعلی آمریکا مبنی بر بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به درون جعبه (محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران) را می‌پذیرد.

انتهای پیام
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها