jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۳۳۷۷۸۷   ۲۵ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۰

رئیس جمهور گفت: سفر به تاجیکستان فصل جدیدی برای روابط میان ایران و تاجیکستان در مناسبات مختلف خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  سید ابراهیم رئیسی پیش از سفر به تاجیکستان و در گفتگو با خبرنگاران افزود: در فصل جدید روابط ما با تاجیکستان، همکاری‌ها و مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مناسباتی خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: تاجیکستان مردمی مسلمان و متدینی دارد و ما با آنان، دین، فرهنگ و زبان مشترک داریم.
آقای رئیسی افزود: ارتباط ما با کشور‌های منطقه جزو اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است و ارتباط با کشور‌های همسایه عموماً تاجیکستان در این سفر دنبال خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: امیدواریم در مجموعه مذاکراتی که انجام می‌شود مسئولین عالی کشور‌هایی که در این اجلاس شرکت می‌کنند تعامل بین کشور‌های آسیایی بیش از گذشته و قدم‌های بزرگتری برداشته شود.
آقای رئیسی تصریح کرد: در گام عملی در ارتباط با تاجیکستان، قرارداد‌هایی امضا خواهد شد و وزرایی که ما در خدمت آن‌ها هستیم با وزرای تاجیکستانی قرارداد‌هایی در حوزه‌های حقوقی و مسائل مختلف اقتصادی و کشاوزری امضا خواهند کرد که حتماً آنان باید همکاری بین مسئولین جمهوری اسلامی ایران و مسئولین تاجیکستانی را اجرایی‌تر و میدانی‌تر کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها