علیرضا کاکاوند با اشاره به وضعیت تامین آب شرب شهر کرمانشاه و مشکلاتی که خشکسالی برای منابع آبی شهر ایجاد کرده، افزود: از چاه‌های میان‌دربند که یکی از مهمترین منابع تأمین آب شهر است، هشت حلقه را از دست داده ایم و خشک شده اند و سراب قنبر نیز وضعیت بسیار نامناسبی دارد.
کد خبر: ۱۳۳۷۲۰۵

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، نیمه دوم امسال حدود ۲۰ حلقه چاه با ظرفیت نزدیک به ۶۰۰ لیتر در ثانیه به کمک تامین آب شهر کرمانشاه می‌آید.
 

وی از افزایش عمق سایر چاه‌های میان دربند از ۱۲ متر به ۳۵ متر خبر داد و خاطرنشان کرد: باز هم برای تامین آب با دشواری‌های زیادی مواجهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اورهال تصفیه‌خانه شهید نظری را نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای کمک به رفع مشکل کمبود آب شهر  کرمانشاه عنوان کرد و ادامه داد: این کار باعث شده ظرفیت این تصفیه‌خانه از هزار لیتر در ثانیه به ۱۴۰۰ لیتر افزایش یابد.

کاکاوند با بیان اینکه در حال شناسایی و مطالعات چاه‌های جدیدی به سمت پلیس راه ماهیدشت هستیم، ابراز امیدواری کرد بتوان ۱۵ تا ۲۰ حلقه چاه در این منطقه را برای تامین آب شهر کرمانشاه وارد مدار کرد.

وی افزود: با توجه به آهکی بودن چاه‌های این منطقه میزان آبدهی این چاه‌ها حدود ۳۰ لیتر در ثانیه برآورد شده که می‌تواند در مجموع ۴۵۰ تا ۶۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کند.

کاکاوند پیش‌بینی کرد، وارد مدار شدن این چاه‌ها در نیمه دوم سال عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه همه این اقدامات برای کمک به تامین آب شهر کرمانشاه نوعی مسکن مقطعی است، یادآور شد: برای تامین آب پایدار شهر کرمانشاه آبرسانی از سد گاوشان باید به طور کامل وارد مدار شود.

وی میزان آبی که از سد گاوشان اکنون وارد شبکه آب شهر کرمانشاه می‌شود را ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و ادامه داد: این میزان باید به ۲۵۰۰ لیتر در ثانیه برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه در طرح‌های تامین آب باید افق بلندمدت شهر کرمانشاه دیده شود، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با ساخت و سازهای مسکنی که در شهر صورت می‌گیرد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر به جمعیت شهر اضافه شود که باید تدابیر لازم برای تامین آب آنها صورت گیرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها