jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۳۷۱۱۴   ۲۱ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۴

تیم ملی فوتسال ایران تنها یک بار در نخستین دیدار خود در جام‌ های جهانی موفق به کسب پیروزی شده و در ۶ حضور دیگر از رسیدن به پیروزی ناکام مانده است.

به گزارش جام جم آنلاین، تیم ملی فوتسال ایران باید روز سه شنبه هفته جاری از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران در اولین بازی خود در نهمین دوره جام جهانی فوتسال، در شهر ویلنیوس لیتوانی به مصاف صربستان برود.

ایران به جز دوره اول که در سال ۱۹۸۹ برگزار شد و در مسابقات حضور نداشت در الباقی دوره‌ها یکی از تیم‌های حاضر در بازی‌ها بوده است.

در هفت حضور قبلی چهار بار از گروه خود صعود کردیم و سه بار از رسیدن به دور دوم بازمانده‌ایم. یک بار به عنوان تیم نخست مجوز مرحله بعدی را گرفته‌ایم، ۲ بار در قامت تیم دوم و یک مرتبه هم در جایگاه تیم سوم شاهد این ماجرا بوده‌ایم.

چهارمی در جام ۹۲ و سومی در جام ۲۰۱۶ بهترین عناوین تیم ملی فوتسال در جام جهانی بوده است.

همیشه شروع در تورنمنت‌های معتبر از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار بوده است. تیم ملی فوتسال ایران در هفت دوره‌ی قبلی که در مسابقات شرکت کرده، مسابقه اول را سینوسی پشت سر گذاشته و در مجموع خوب کار نکرده است.

تا به حال در هفت بازی نخستی که انجام داده‌ایم یک برد، چهار باخت و ۲ تساوی به دست آمده است.

پنج بار به مصاف تیم‌های اروپایی رفته‌ایم و ۲ بار هم رو در روی نماینده قاره آمریکا قرار گرفته‌ایم. اسپانیا پرتکرارترین رقیب ما بوده که در سه دوره متوالی با آنها در هفته نخست مصاف داشتیم.

در ادامه نتایج تیم ملی در اولین بازی‌های خود در جام‌های جهانی مختلف را مشاهده خواهید کرد:

۱۹۹۲: هلند ۲-۱ ایران (صعود به عنوان تیم اول)

۱۹۹۶: ایران ۷-۱کوبا (سومی و عدم صعود از گروه)

۲۰۰۰: آرژانتین ۲-۱ ایران (سومی و عدم صعود از گروه)

۲۰۰۴: ایران ۰-۳ پرتغال (سومی و عدم صعود از گروه)

۲۰۰۸: اسپانیا ۳-۳ ایران (صعود به عنوان تیم دوم)

۲۰۱۲: اسپانیا ۲-۲ ایران (صعود به عنوان تیم دوم)

۲۰۱۶: ایران ۱-۵ اسپانیا (صعود به عنوان تیم سوم)

۲۰۲۱: ایران- صربستان (؟)

ایران در پنج دوره اخیر نتوانسته در بازی اول خود در جام جهانی به برتری برسد و باید دید پس از ۲۵ سال شاگردان محمد ناظم‌ الشریعه توانایی شکستن طلسم را دارند یا خیر.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها