مدیرعامل آب شرکت منطقه‌ای لرستان گفت: در حال سپری کردن یکی از خشک‌ترین و بی‌باران‌ترین سال‌های نیم قرن اخیر هستیم و لازم است تا کلیه راهها برای کاهش تنش آبی در استان را اجرایی نمائیم.
کد خبر: ۱۳۳۶۳۱۲
به  گزارش جام جم آنلاین لرستان: داریوش حسن‌نژاد افزود: این شکنندگی آب و هوایی به همراه وضعیت وخیم منابع آبی، بسیار نگران کننده است.
 
وی ادامه داد: کنترل و مهار روان آب‌ها و همچنین مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز از اقدامات مهم برای کاهش تنش آبی در لرستان است.
 
حسن نژاد تصریح کرد: تعدادی از رودخانه های استان خشک شده است و از ذخایر آب زیرزمینی بیش از ظرفیت تغذیه، اضافه برداشت می شود که با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته و تداوم بحران خشکسالی خسارات جبران ناپذیری به حوزه آب استان وارد خواهد شد.
 
 
مدیرعامل آب شرکت منطقه‌ای لرستان گفت: همچنین رعایت و انجام به موقع برنامه های سازگاری با کم آبی، حفر چاه به صورت علمی و آبیاری مدرن کشاورزی، بهینه سازی مصرف آب شامل اجرای سیستم های نوین مزارع و ... از دیگر اقدامات برای کاهش تنش آبی است.
 
وی افزود: علاوه بر این؛ تدوین سیاست های کشاورزی و سازگاری با اقلیم منطقه، توسعه و استفاده از ظرفیت کشت دیم با هدف تطبیق پذیری با کم آبی و اصلاح الگوی کشت و ممنوعیت کاشت محصولات پرآب، از راه های کاهش تنش آبی در لرستان است که باید مورد توجه دستگاه های مربوطه قرار گیرد.
 
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها