jamejamonline
ورزشی کشتی و وزنه برداری کد خبر: ۱۳۳۴۴۵۱   ۰۶ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۷

ملی‌ پوش پاراوزنه برداری با مهار وزنه 234 کیلوگرمی موفق شد نخستین مدال طلا کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو را به نام خود کند.

به گزارش جام جم آنلاین، رقابت‌های دسته منهای 80 کیلوگرم پاراوزنه‌برداری مردان عصر امروز (شنبه) در سالن توکیو اینترنشنال فوروم برگزار شد و روح‌ الله رستمی به‌عنوان نماینده ایران در این دسته به مصاف حریفان رفت. وی با نمایندگان چین، اوکراین، یونان، گرجستان، کلمبیا، ایتالیا و برزیل رقابت کرد.

رستمی ابتدا موفق به مهار وزنه 225 کیلوگرمی شد و در ادامه کادر فنی برای وی وزنه 228 کیلوگرمی را درخواست دادند. دارنده نقره پارالمپیک لندن برای مهار این وزنه نیز مشکلی نداشت.

این ملی پوش که پیش از این توانسته بود با مهار وزنه 241 کیلوگرمی رکورد جهان را به نام خود کند، برای حرکت سوم پشت وزنه 234 کیلوگرمی قرار گرفت و برای مهار آن مشکلی نداشت.

با مهار این وزنه، نخستین مدال طلای ایران در پارالمپیک توکیو به نام روح‌الله رستمی شد. با توجه به قهرمانی رستمی، درخواست رکوردشکنی داد اما در مهار وزنه 242 کیلوگرمی ناموفق بود.

«جیائو فی» از چین با 215کیلوگرم به مدال نقره رسید و محمد الفت مصری با 212 کیلوگرم صاحب گردن آویز برنز منهای 80 کیلوگرم شد.

کاروان ایران طلایی شد / رستمی روی سکوی قهرمانی دسته 80 کیلوگرم

 

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها