jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۳۵۵۵   ۰۱ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۷:۵۶

استاندار تهران گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی در استان کاهش داشته است، نگرانی برای پذیرش و بستری بیماران در تهران وجود ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه گرامیداشت هفته دولت در رابطه با اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حمایت از شهروندان افزود: در حال حاضر مراجعان سرپایی در استان چند روزی است که کاهش داشته است. این وضعیت امیدوارکننده است که در چند روز آینده کاهش بیماران بستری و فوتی را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد:در روز گذشته ۶۸۵ فوتی در کشور داشتیم که ۱۴۵ نفر آن در استان تهران بوده اند. در حال حاضر هیچ نگرانی برای بستری و پذیرش بیماران وجود ندارد و دو شهرستان بهارستان و اسلامشهر جمعیت بالایی دارند که در شهرستان بهارستان با کمک جمعیت هلال احمر یک بیمارستان صحرایی ۴۰ تخته راه اندازی کردیم و در اسلامشهر نیز مرکز مدیریت بحران سوله‌ای را افتتاح کرده که ظرفیت ۴۰ تخت را دارد.

وی تاکید کرد: سامانه ۶۰۷۰ راه اندازی شده است که هیچ یک از شهروندان نگرانی نداشته باشند. درمانگاه‌های سرپایی هم دو برابر شده اند تا بیمار دارو‌های خود را دریافت کند و بستری و ایزولاسیون را در منزل انجام دهد.

در بخش دیگری از این جلسه عبدالرضا چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران نیز گفت: نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان بودجه برای ۴۲۱ پروژه که افتتاح خواهند شد که اعتبار در نظر گرفته شده در بخش‌های مختلف است. از این تعداد ۱۸۵ پروژه از محل اعتبارات ارزش افزوده یعنی مالیات است و ۹۹ پروژه در حوزه فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها است که با مشارکت بخش خصوصی است و مردم نقش به سزایی در اجرای آن‌ها دارند.

وی ادامه داد:شهرستان‌های تهران، ملارد، پردیس، رباط کریم بیشترین پروژه‌ها را داشتند. بحث توسعه شهرک‌های صنعتی و حمل و نقل ریلی و رونق پروژه‌های عمرانی از اهمیت به سزایی برای ما برخوردار هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها