jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۳۲۱۳   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۰

اعضای یک باند که با دسترسی به پوکه‌های خالی واکسن آسترازنکا، داخل آن آمپول شل‌کننده عضله و آب مقطر ریخته و به متقاضیان واکسن تزریق می‌کردند، دستگیر شدند. متهمان با فروش واکسن‌های قلابی به ۳۰۰۰نفر، درآمد ۱۰میلیاردی کسب کردند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام‌جم، از اواخر خرداد امسال پلیس امنیت عمومی تهران گزارش‌هایی دریافت کرد مبنی براین‌که افرادی اقدام به فروش و تزریق واکسن کرونای تقلبی می‌کنند. با هماهنگی قضایی پرونده به بازپرس شعبه‌اول دادسرای جرایم پزشکی ارسال شد. با دستور بازپرس، ماموران امنیت عمومی تهران تحقیقات برای دستگیری متهمان را آغاز کردند و بعد از دو ماه عملیات، چند روز پیش این باند متلاشی و سه نفر در تهران و مردی هم در کرج بازداشت شد. در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها واکسن‌های تقلبی که با آمپول شل‌کننده عضله پر شده‌بود، پیدا شد.

متهمان برای ادامه تحقیقات به شعبه‌اول بازپرسی دادسرای جرایم پزشکی تهران منتقل شدند. ابتدا اظهارات ضد و نقیض را مطرح کردندتا این‌که متهم ۲۹ساله پرونده اعتراف کرد وگفت: از دو سال قبل در بخش پسماند جمع‌آوری زباله‌های یک بیمارستان دولتی در کرج کار می‌کردم. دو ماه قبل که برای سرکشی به انبار رفتم چشمانم به شیشه‌های خالی واکسن‌های آسترازنکا افتاد. شیشه‌ها را سرقت کرده و به خانه بردم.
 
با همدستی سه نفر دیگر که یکی از آن‌ها دکتر بود، واکسن‌ها را با داروی شل‌کننده عضله و آب‌مقطر پر کرده و در شمال تهران به متقاضیان تزریق می‌کردیم. یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان سهم من از فروش واکسن‌های تقلبی بود که با ۹۰۰‌میلیون آن، خودروی شاسی بلند خریدم.

در ادامه مردی که تزریق واکسن‌های تقلبی را انجام داده‌بود در جریان تحقیقات گفت: دو فرزند معلول دارم که باید هزینه درمان آن‌ها را تامین کنم. سال‌هاست کارم تزریقات است. با شناسایی متقاضیان واکسن، شش‌میلیون تومان از آن‌ها می‌گرفتم و واکسن تقلبی را تزریق کرده و کارت واکسن به آن‌ها می‌دادم.
 
اغلب واکسن‌ها را در خانه‌ای در شمال تهران تزریق کردیم. میثم حسین پور، بازپرس شعبه‌اول دادسرای جرایم پزشکی تهران به جام‌جم گفت: برای چهار متهم پرونده قرار قانونی صادر شده‌است. گردش حساب مردی که واکسن‌های تقلبی را تزریق کرده ۴۰۰میلیون تومان، مرد واسطه‌گر چهارمیلیارد تومان، پزشک داروساز چهار میلیارد تومان و کارگر بیمارستان دو میلیارد تومان بود که همه حساب‌ها توقیف شدند.

وی افزود: از سوی دادستانی انتظامی پزشکان هم برای این پزشک داروساز متخلف پرونده تشکیل شده تا درباره باطل شدن مجوز فعالیت کاری او و محرومیت از کار بررسی‌های لازم انجام گیرد. متهمان به ۳۰۰۰نفر واکسن تقلبی در تهران تزریق کردند که بیشتر آن‌ها افرادی بودند که قصد سفر به خارج از کشور را داشتند. هموطنان نباید فریب تبلیغ برخی سودجویان در خصوص تزریق واکسن را خورده و به آن‌ها اعتماد کنند. برای تزریق واکسن باید بر اساس فراخوان وزارت بهداشت و در مراکز معتبر اقدام کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها