رئیس اداره بهداشت مواد غذایی وزارت بهداشت:

نذورات گرم سریعا مصرف شود | حداکثر زمان نگهداری در خارج از یخچال

با کالری مرسوم ترین غذاهای نذری ایام محرم و صفر، آشنا شوید.
کد خبر: ۱۳۳۲۳۵۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همه ما دوست داریم در عزاداری‌های ماه محرم شرکت کنیم، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرکت در این مراسم‌ها نگران کننده شده است. امیدواریم در ماه محرم بیشتر مراقب سلامتی خود و عزیزانتان باشید تا ویروس کرونا گریبان‌گیر شما و آن‌ها نشود.

ما ایرانی‌ها به علت ارادت خاصی که به امام حسین (ع) و اهل بیت پاک و مطهر ایشان داریم، همیشه به دنبال هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم عزاداری محرم هستیم. در این ماه بزرگ و کوچک، زن و مرد؛ دل‌هایشان را یکی می‌کنند و به یاد امام حسین و برای امام حسین، از دسته‌ها و تعزیه‌خوانی‌ها، تا مجالس روضه و مصیبت خوانی در مساجد. نذری دادن هم که شده رسم همیشگی عزادارن ایرانی را زنده نگه می‌دارند.

خیلی‌ها نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رسم نذری را همچنان ادامه می‌دهند. هرچند توصیه‌ی ما این است که نذری‌ها به صورت مواد غذایی خشک باشه، اما اگر تصمیم دارید عطر برنج و خورشت محرم را به راه بندازید، یادتان باشه که تمامی موارد بهداشتی رو رعایت کنید.

برای این که بتوانید با خیال راحت از این غذا‌ها لذت ببرید و نگران رژیمتان نباشید، لیستی از غذا‌ها و نوشیدنی‌هایی که در ماه محرم متداول هست را برایتان تهیه کردیم. این جدول شامل لیستی از غذا‌های محرم مثل شله‌زرد، حلیم و یا عدس پلو و میزان کالری که هرکدام از این غذا‌ها دارند.

در این لیست حتی کالری یک لیوان شیرکاکائو و یا شربت را هم گذاشتیم. اگر مراقب میزان کالری که با خوردن غذا‌های نذری دریافت می‌کنید باشید، هیچ جای نگرانی برای شکستن رژیمتان وجود ندارد.
 
 
کالری غذا‌های محرم و صفر را بهتر بشناسید
برچسب ها: کالری غذا نذری
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها