jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۵۶۳   ۱۶ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۶

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه آرامش و امنیت بسیار خوبی در مرزهای کشور حاکم است، گفت: مرزنشینان نیاز به بازارچه‌های مرزی فعال و پویا دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: طبق روال و در ادامه بازدید‌ها از رده‌های مختلف نیروی انتظامی، امروز از مرز‌های جنوب شرقی کشور بازدید به عمل آمد.

وی با اشاره به اینکه مرزبانان از مهارت، اشراف و روحیه انقلابی بسیار خوبی برخوردارند، تصریح کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در عملکرد انیفورم پوشان مرزبان و مرزنشینان مشهود و قابل تقدیر است.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه آرامش و امنیت بسیار خوبی در مرز‌های کشور حاکم است، افزود: استکبار جهانی بیش از ۴۰ سال است که در افغانستان فتنه ایجاد کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با تصریح اینکه این روز‌ها مردم افغانستان آزرده خاطر هستند، گفت: نتیجه ناراحتی این مردم رنج دیده، فتنه‌هایی است که استکبارگران سال‌هاست با مسلح کردن گروه‌های مختلف در این کشور ایجاد و با خروج خود فتنه‌ها را شعله‌ور کرده اند.

سردار رضایی با بیان اینکه ارتباط بین مرزبانان و مرزنشینان در میهن اسلامی‌مان جزو موارد اعلا است، عنوان داشت: رضایتمندی مردم در اقصی نقاط کشور به ویژه در مناطق شرقی از مرز‌ها گرفته تا شهر‌ها و روستا‌ها و ... با توجه به خدمت‌رسانی کارکنان ناجا به این عزیزان مشهود است.

وی با تاکید بر اینکه مرزنشینان عمدتا نیاز به بازراچه‌های مرزی فعال و پویا دارند، خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله با معرفی کابینه فعال و انقلابی دولت جدید شاهد رشد و شکوفایی در گشایش بازرچه‌های مرزی شویم.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در مناطق مختلف از جمله مرز‌های شمال غرب ارتباط و تعامل بسیار خوبی بین مرزبانان با کشور‌های همسایه (ترکیه و عراق) برقرار است، تصریح کرد: البته به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا نسبت به گذشته نشست‌های فی مابین مرزبانان و رفت و آمد‌ها محدودتر شده، اما خوشبختانه امنیت و آرامش در کل مرز‌ها برقرار است.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه بر اساس برآورد‌های صورت گرفته قاچاق کالا در مبادی غیررسمی به حداقل رسیده است، اضافه کرد: نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی میدانی وظیفه خود می‌داند با تمام توان در امر قاچاق کالا مقابله جدی داشته باشد.

وی افزود: در بحث قاچاق کالا بر اساس ساز و کار‌های اولیه و نیاز به همکاری سایر بخش ها، آنچه حائز اهمیت بوده بالا بردن هزینه جرم توسط مجرمان است که این موضوع به طور حتم در کاهش چشمگیر وقوع جرایم بسیار موثر خواهد بود.

سردار رضایی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم‌الحرام و اربعین حسینی (ع)، یادآورشد: نیروی انتظامی برای تسهیل در تردد و خدمتگزاری به زائران عزیز امام حسین (ع) در مرز‌ها مطابق چند ساله اخیر آمادگی دارد، اما با توجه به محدودیت‌های تردد در شرایط کرونا این موضوع منوط به توافق مسئولان دو کشور ایران و عراق و براساس وضعیت شیوع کرونا خواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها