jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۳۳۰۵۳۴   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۵

آخرین روز بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حالی به پایان می رسد که فردا نمایندگان کاراته ایران در نخستین حضورشان در صحنه المپیک به روی تاتامی می روند.

به گزارش جام جم آنلاین، پایان پانزدهمین روز بازی ها با برنز ارزشمند امیرحسین زارع آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای ایران به اتمام رسید و با حذف مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان برابر حریفان پرونده کشتی آزاد با یک نقره حسن یزدانی و برنز زارع بسته شد.

حال تنها رشته باقی مانده در روز آخر بازی ها به کاراته ایران اختصاص دارد که «سجاد گنج‌ زاده» و «حمیده عباسعلی» به مصاف حریفان می‌روند. در وزن ۶۱ کیلوگرم زنان، عباسعلی که امید زیادی به موفقیت وی می‌رود در گروه دوم با گونگ لی از چین، فریال عبدالعزیز از مصر، لمیا ماطوب از الجزایر و النا کوئرچی از سوییس رقابت می کند.

گنج‌ زاده یکی از امیدهای کسب مدال کاروان ایران در وزن ۷۵ کیلوگرم مردان، با ایوان کویچ از کرواسی، دانیل گاسنسکی از کانادا، برایان ایر از آمریکا و طارق حمدی از عربستان همگروه شد.

گنج‌ زاده با قرعه نسبتا دشواری مواجه شد. وی پیش از این برابر نمایندگان آمریکا و عربستان شکست خورده است.

مبارزات عباسعلی و گنج زاده ساعت ۱۴ به وقت محلی و ۹:۳۰ دقیقه صبح به وقت تهران آغاز می شود.

مسابقات کاراته در دو گروه برگزار می‌شود و از هر گروه؛ دو نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و به صورت ضربدری برای راهیابی به فینال با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. هر کاراته‌کا در صورت راهیابی به مرحله نهایی، مدالش را قطعی می‌کند.

پیش از این سارا بهمنیار بانوی کاراته‌کا وزن منهای ۵۵ کیلوگرم ایران با قبول شکست در سومین مبارزه خود مقابل حریفی از بلغارستان از گردونه رقابت‌های کاراته بازی‌های المپیک توکیو کنار رفت.ایران در این دوره از بازی ها با ۶۶ ورزشکار در ۱۶ رشته در المپیک توکیو حضور یافت.

کاروان ایران تاکنون ٢مدال طلا و ۲ برنز و ٢نقره کسب کرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها