jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۰۶۵   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۴:۰۸

اعمال گرما به محل آسیب‌ دیدگی باعث افزاش جریان خون شده که این امر منجر به شل شدن گرفتگی‌ های عضلانی می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، اگرچه نباید از گرما برای جراحت تازه استفاده کرد اما این روش می‌تواند برای آسیب‌ دیدگی‌ های طولانی مدت مفید واقع شود.

چسب‌ های ضد درد یا پچ‌ های پوستی گرمایشی باعث گشاد شدن رگ‌های خونی و افزایش جریان خون می‌شود که این امر به شل شدن عضلات دردناک کمک می‌کند.

آسیب‌های بافتی انتهای اعصاب موجود در پوست یا گیرنده‌های درد را فعال می‌کنند. سپس این گیرنده‌ها شروع به انتقال سیگنال به مغز می‌کنند تا متوجه درد شود.

در همین شرایط، انتقال‌ دهنده‌ های عصبی واکنشی بروز می‌دهند که باعث انقباض عضلات محل آسیب‌ دیدگی شود که اغلب منجر به اسپاسم می‌شود.

گرما می‌تواند گیرنده‌ های حرارتی حساس به دما را فعال کند تا شروع به ارسال سیگنال کنند.

سیگنال‌ های گیرنده‌ های حرارتی جلوی ارسال سیگنال‌ های گیرنده‌های درد به مغز را می‌گیرند. اعمال فشار نیز می‌تواند به کاهش درد عضلانی کمک کند.

فشار انتهای اعصاب گیرنده‌ های درد را تحریک می‌کند، این امر گیرنده‌های خاصی را فعال می‌کند که به شل شدن عضلات دردناک کمک می‌کند.

منبع: آنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها