jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۸۰۰   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۰

شرکت های فایزر و مدرنا در آخرین قراردادهای عرضه خود به اتحادیه اروپا (EU) قیمت واکسن های mRNA ویروس کرونا خود را افزایش دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، هر دز واکسن «فایزر- بایون تک» ۱۹.۵۰ یورو خواهد بود که نسبت به قیمت قبلی ۱۵.۵۰ یورویی، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت این واکسن از حدود ۱۸.۴۰ دلار به ۲۳.۱۵ دلار آمریکا می‌رسد.

هر دز واکسن مدرنا هم ۲۵.۵۰ دلار خواهد بود. این در حالی است که قیمت این واکسن تاکنون حدود ۲۱.۵۰ یورو بود که حدود ۱۳درصد از قیمت قبلی ۱۹ یورو از اولین قرارداد خرید افزایش یافته است.

اکنون ظاهراً این مبلغ هنوز پایین‌تر از توافق قبلی ۲۸.۵۰ دلاری است. با این حال، سفارشات مربوط به واکسن کووید-۱۹ مدرنا بسیار بیشتر از آنچه که در ابتدا پیش بینی می‌شد، بوده است.

این موضوع به اندازه زیادی به این دلیل است که بخش‌هایی از مردم اروپا در مورد واکسن‌های کووید-۱۹ «آسترازنکا» و «جانسون اند جانسون» پس از نگرانی‌های بسیار بسیار نادر، اما جدی برای انعقاد خون شک دارند.

برنامه واکسیناسیون کووید -۱۹ اتحادیه اروپا پس از یک شروع دشوار، در ماه‌های اخیر واقعا افزایش یافته است.

در اوایل سال ۲۰۲۱، اتحادیه اروپا فاقد منابع کافی واکسن کووید -۱۹ بود و باعث شد ۲۷ کشور عضو این اتحادیه در واکسیناسیون جمعیت خود از آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی عقب بمانند.

با این حال، زمانی که اتحادیه اروپا سرانجام با افزایش ذخایر واکسن کووید -۱۹ مسلح شد، آن‌ها سرانجام نه تنها با آمریکا برخورد کردند، بلکه در واقع از ایالات متحده جلو افتادند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفند ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام کرد.

کشور‌های زیادی همچون آمریکا، ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و کوبا وارد عرصه تولید واکسن کرونا شده اند و موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه کسب کرده اند.

اکنون واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ در بسیاری از کشور‌ها در حال انجام است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها