jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۶۳   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۱:۱۶

براساس نتایج این پژوهش که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته، افراد واکسینه شده که به نوع دلتا مبتلا می‌شوند تقریباً به همان اندازه افراد واکسینه نشده قابلیت انتقال ویروس به افراد دیگر را دارند.

به گزارش جام جم آنلاین، بنا به داده‌های جدید که از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده منتشر شده، تعداد ویروس در بینی افراد واکسینه شده می‌تواند به اندازه افرادی باشد که واکسن نزده‌اند. به این ترتیب افرادی که به طور کامل در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند به اندازه دیگران می‌توانند ناقل ویروس باشند.

براساس نتایج این پژوهش که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته، افراد واکسینه شده که به نوع دلتا مبتلا می‌شوند تقریباً به همان اندازه واکسینه نشده قابلیت انتقال ویروس به افراد دیگر را دارند.

علاوه بر این، داده‌های جدید بیانگر آن است، نوع دلتا که در حال حاضر نوع غالب جهان است، نسبت به آبله مرغان مسری‌تر است.

آزمایشات بالینی و تجزیه و تحلیل در دنیای واقعی قبلا نشان داده بود احتمال انتقال از سوی افراد واکسینه شده‌ به طورقابل توجهی کاهش می‌یابد و امید را افزایش می‌داد که این امر به طور قابل توجهی از شیوع عفونت ها می‌کاهد، اما داده‌های منتشر شده از سوی سی‌دی‌سی نشان می‌دهد واکسن تقریباً در جلوگیری از انتقال نوع دلتا موثر نیست.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها