jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۵۶   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۰

واکنش وزارت بهداشت به اعلام آمادگی جزیره کیش برای واردات واکسن کرونا

جهانپور: مسیر درخواست واردات واکسن کرونا فضای مجازی نیست

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که هر شرکتی که قصد واردات واکسن کرونا را دارد باید مدارک خود را به سازمان غذا و دارو ارائه کند، گفت: ما جایی سراغ نداریم که از طریق فضای مجازی یا نامه یک سازمان، تقاضای واردات واکسن کرونا بدهند.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر کیانوش چهانپور در گفتگو با تسنیم در واکنش به ادعای رضا رشیدپور مبنی بر آمادگی جزیره کیش برای واردات واکسن‌ های کرونا، اظهار داشت: هر شرکتی که قصد واردات واکسن کرونا را دارد باید مسیر مشخص را طی کند و با ارائه پروفرم و مدارک مورد نیاز به سازمان غذا و دارو، مجوز را دریافت کند؛ ما جایی سراغ نداریم که از طریق فضای مجازی یا نامه یک سازمان، تقاضای واردات واکسن کرونا بدهند و هر شرکتی که می‌خواهد اقدام به واردات واکسن کرونا کند باید مدارک مورد نیاز واکسنی که قرار است وارد کند را در سامانه غذا و دارو ثبت و با مراجعه به سازمان غذا و دارو مجوز واردات را اخذ کند تا بتواند واکسن کرونا وارد کند.

وی افزود: چند روز پیش نخستین محموله واکسن کرونا توسط یکی از شرکت‌های بخش خصوصی وارد کشور شد و بقیه شرکت‌هایی که توان واردات واکسن را دارند نیز با طی کردن مراحل اداری می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

جهانپور ادامه داد: ما نگاه مثبتی به بحث واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی داریم و شرکت‌های زیادی هم پیش از این ادعای واردات واکسن کرونا را داشته‌اند و موفق به این کار نشدند؛ مسیر واردات مشخص است و باید مراحل اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو طی شود و راه میانبری برای این مسئله وجود ندارد.

شرط واردات واکسن‌ هایی که در ایران مجوز مصرف ندارند

سخنگوی سازمان غذا و دارو همچنین در واکنش به ادعای آمادگی برخی شرکت‌ها برای واردات واکسن فایزر از مبدأ آلمان نیز تصریح کرد: اگر یک شرکت خصوصی تقاضای واردات واکسن کرونایی را دارد که در ایران مجوز مصرف اورژانسی ندارد؛ باید درخواست واردات این واکسن را به همراه مدارک فنی به سازمان غذا و دارو ارائه کند و مجوز مصرف را دریافت کند.

بین شرکت‌ های خصوصی تبعیض قائل نیستیم

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان این‌که هیچ تبعیضی میان شرکت‌های بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا وجود ندارد، یادآور شد: برداشت ما از برخی اقدامات این است که بیش از آن‌که برخی افراد، قصد واردات واکسن کرونا را داشته باشند، قصد اقدامات تبلیغاتی را دارند؛ اما ما فضایی برای این اقدامات نمی‌بینیم و بیشتر تمرکز ما بر واکسیناسیون، واردات و تولید واکسن کرونا است. مسیر واردات واکسن کرونا، اخذ مجوز برای مصرف و واردات واکسن مشخص است و در این مسیر چیزی به نام درخواست واردات واکسن کرونا از طریق فضای مجازی وجود ندارد.

گفتنی است اخیراً رضا رشیدپور در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلمی از خود، گفته بود: جمعی از نهادهای سرمایه‌گذار در جزیره کیش با همراهی امام جمعه، آمادگی خود را برای واردات 5 میلیون دوز واکسن کرونا به کشور اعلام کرده‌اند تا مردم بتوانند با سفر به جزیره کیش واکسن‌هایی نظیر واکسن فایزر ساخت کشور آلمان(!)، آسترازنکا، سینوفارم و ... دریافت کنند!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها