رئیس پلیس فتا پایتخت خبر داد

کلاهبرداری میلیاردی از کاربران با رمز ارز‌ها

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در حوزه رمز ارز‌ها اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد.
کد خبر: ۱۳۲۹۶۴۲

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که این روز‌ها در پلیس فتا و دادسرا‌ها برای آن پرونده تشکیل می‌شود، بحث رمز ارز‌ها است که متاسفانه این دست از جرایم جزو کلاهبرداری‌ های نوظهور در فضای سایبر است که به دلیل ناآگاهی برخی از کاربران شکل می‌گیرد.

وی افزود: در پرونده اخیر متهم با راه اندازی سایتی در فضای مجازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مدعی بود که با یکی از صرافی‌های آنلاین در خارج از کشور ارتباط دارد و می‌تواند مشکلات افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند را حل و فصل کند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: متهم با این ترفند، رمز حساب کاربری شهروندان را اخذ و آن‌ها را به سایتی که خودش طراحی کرده بود، هدایت می‌کرد.

وی با بیان اینکه متهم دارای یک فقره سابقه کیفری است، افزود: طی انجام یک عملیات اطلاعاتی، این فرد در مخفیگاه خود دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: این پرونده بیش از ۵۰ فقره شاکی دارد، لذا اقدامات ما در حال انجام است تا دیگر شاکی‌های این پرونده را شناسایی کنیم.

وی افزود: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای پرونده مشخص شد که متهم علاوه بر اخذ رمز کاربری شاکیان، اطلاعات شخصی کاربران را گرفته بود تا برای انجام دیگر جرایم از اسامی این افراد سوءاستفاده کند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: در این پرونده تعدادی از شکات تمام سرمایه خود را از دست دادند، فقط در یک فقره بیش از ۳ میلیارد تومان کلاهبرداری شکل گرفته است و در حال بررسی و برآورد ارزش مالی این پرونده هستیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها