jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۱۳   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۲

سخنگوی سازمان سنجش کشور خبر داد؛

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از روز سه شنبه

سخنگوی سازمان سنجش کشور گفت: انتخاب رشته کنکور سراسری از روز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه آغاز می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش کشور اظهار کرد: امروز نتایج آزمون سراسری در سایت سازمان سنجش اعلام می شود و داوطلبان با اطلاعات شناسنامه ای می‌توانند نتایج کنکور سراسری خود را مشاهده کنند.

سخنگوی سازمان سنجش کشور ادامه داد: از روز دو شنبه 11 مرداد ماه 100 هزار نفر ریاضی، تجربی و انسانی و 10 هزار نفر هنر و زبان های خارجی پاسخنامه و کلیدشان در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و از روز سه شنبه دفترچه انتخاب رشته بارگذاری خواهد شد.

زرین آمیزی بیان کرد: در خصوص درس ریاضی گروه های علوم ریاضی و علوم تجربی و انسانی اصلاحاتی در کلید آزمون صورت گرفت و داوطلبان می توانند اصلاحیات را در پاسخنامه خود مشاهده کنند.

سخنگوی سازمان سنجش کشور ادامه داد: در گروه علوم ریاضی 11 سوال تاثیر مثبت در نتیجه داشتند و یک سوال حذف شد، علوم تجربی 4 سوال تاثیر مثبت و در نتیجه داشتند، یک سوال حذف شد و در علوم انسانی 5 سوال تاثیر مثبت در نتیجه داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها