کاهش قابل ملاحظه تولید، ناشی از قطعی برق

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان با حضور معاون وزیر کشور جناب آقای دین پرست، معاون وزیر صمت جناب آقای کشاورز، دبیر ستاد تسهیل تولید ملی جناب آقای نیازی، نماینده مردم اهواز، دادستان اهواز، رؤسای سازمان تامین اجتماعی ، امور مالیاتی، معاون استاندار، نماینده بانک ملی و رؤسای سازمانها و ادارات دولتی و شرکت های تولیدی و صنعتی استان خوزستان در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۲۹۳۶۲
 
کاهش قابل ملاحظه تولید، ناشی از قطعی برق
 
نادر جعفر یوسفی روز پنجشنبه در حاشیه جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان که در محل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد؛ اظهارداشت: در حال حاضر به واسطه محدودیت های اعمال شده، بخشی از خطوط تولید کارخانجات این گروه فولادی متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه گروه ملی فولاد ایران مشکلات متعددی طی سال های گذشته داشته است؛ بیان داشت: به رغم تلاش های صورت گرفته برای رفع این مشکلات، برخی از موانع مانند محدودیت های ناشی از قطعی برق شرایط را برای این گروه فولادی دشوار کرده است.
 
 
کاهش قابل ملاحظه تولید، ناشی از قطعی برق

یوسفی ادامه داد: محدودیتهای پیش آمده طی ۲ ماه اخیر، باعث توقف برخی از خطوط کارخانه و یا کاهش چشمگیر تولید شده است و این شرایط، ضرر و زیان فراوانی را برای شرکت گروه صنعتی فولاد ایران، در پی داشته است.
 
مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یادآورشد: توقف و یا کاهش ظرفیت خطوط تولید و افزایش چند برابری قیمت خرید شمش و مواد اولیه، منجر به کاهش درآمدهای این شرکت شده است و برای جبران آن باید به دنبال تامین منابع مالی جدیدی همچون سایر شرکتهای بزرگ فولادی و متناسب با تولید در ظرفیت اقتصادی باشیم.

وی بیان داشت: یکی از روش ها برای تامین این منابع، ایجاد ارتباط و اتصال گروه ملی صنعتی فولاد ایران با شرکت فولاد خوزستان است. این اعتقاد وجود دارد که در صورت ایجاد تعامل و ارتباط بین شرکت های بزرگ فولادی در استان مانند گروه ملی، فولاد خوزستان و فولاد اکسین و استفاده از ظرفیتهای این شرکتها، ارزش افزوده ی بیشتری را برای این شرکتها به همراه خواهد داشت. کما اینکه یکی از دلایل اصلی موفقیت شرکتهای فولادی بین المللی نیز ناشی از استراتژی تشکیل ابرهلدینگهای فولادی بوده است.

یوسفی یاداورشد: برنامه ریزی در تولید چرخه تولید محصولات فولادی و ایجاد ارزش افزوده در این بخش، قطعا فرصت های شغلی قابل ملاحظه ای را در استان، بدون هیچگونه سرمایه گذاری جدیدی و در کمترین زمان ممکن فراهم خواهد کرد.
 
کاهش قابل ملاحظه تولید، ناشی از قطعی برق
 

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به تشکیل ستاد با حضور تعدادی از اعضای ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در محل این شرکت گفت: امروز ایجاد ارتباط بین گروه های فولادی مستقر در استان، حل مشکلات موجود و بهبود تولید نیز مورد تاکید قرار گرفت.

نادر جعفر یوسفی با تاکید بر اینکه از مهمترین خواسته های گروه ملی صنعتی فولاد ایران از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تامین مواد اولیه مورد نیاز از شرکت فولاد خوزستان است گفت:
 

خرید اعتباری شمش از شرکت فولاد خوزستان با ضمانت بانک ملی جهت تولید اقتصادی با توجه به ظرفیت اسمی شرکت گروه ملی.

تعیین تکلیف و تقسیط ۵ ساله بدهی های ریالی و ارزی گذشته.

تنفس ۶ ماهه و تقسیط بدهی های گذشته برق.

جلب حمایت سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی در خصوص بدهی های گذشته.

 تسریع و تسهیل و صدور کارت بازرگانی این شرکت، تا صادرات محصولات تولیدی گروه ملی به بازارهای جهانی، افزایش یابد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها