معاون آموزش و پرورش البرز تشریح کرد:

فعالیت اورژانس اجتماعی دانش آموزان در البرز

هلال احمر برای واردات واکسن کرونا محدودیتی ندارد

سخنگوی جمعیت هلال احمر: برای واردات واکسن محدودیتی نداریم و در حال رایزنی با شرکای بین المللی هستیم.
کد خبر: ۱۳۲۹۳۴۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد حسن قوسیان مقدم در مورد صدور مجوز برای واردات واکسن گفت: مجوزی که ابتدای سال برای واردات واکسن صادر شد اساس کار ما است و برای واردات محدودیتی وجود ندارد و ما بر اساس همان مجوز رایزنی‌های جدید را نیز پس از تامین تعهدات قبلی با شرکای بین المللی خود آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: تنها دغدغه، همراهی بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز است، ابتدا باید از طرف ریاست جمهوری مجوز تامین آن صادر شود که در این زمینه نیز باید رایزنی شود تا موانعی در راه نباشد.

قوسیان مقدم در مورد واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی و کادر اجرایی جمعیت هلال احمر گفت: پوشش واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی دوماه است که آغاز شده و پوشش آن متفاوت است مثلا در لرستان همه شهر‌ها واکسینه شدند جز شهر دورود، ولی به طور کلی از پوشش ۱۰۰ درصد تا ۱۰ درصد واکسینه به دلیل عدم همکاری برخی شهر‌ها قابل مشاهده است، از این رو در همه شهر‌ها به‌دنبال لکه گیری و پوشش کامل هستیم.

وی در مورد نیرو‌های اجرایی و عملیاتی تهران نیز گفت: واکسیناسیون نیرو‌های هلال احمر تهران نیز در این دوماه پوشش مناسبی داشته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در مورد این سوال که چرا هلال احمر علی رغم ورود نیرو‌های اورژانس، بسیج و ارتش همچنان وارد چرخه واکسیناسیون نشده است، گفت: همچنان مقاومت‌هایی برای ورود جمعیت هلال احمر وجود دارد اگرچه که به شکل غیر رسمی نیرو‌های ما در حال همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی در برخی شهرها، همچون قم، سمنان و خوزستان هستند.

وی گفت: همچنان نیز برغم سه بار درخواست هلال احمر از وزارت بهداشت برای ورود به چرخه واکسیناسیون عمومی موافقت یا مجوزی برای ما صادر نشده است در حالی که هلال احمر با توجه به تجربه واکسیناسیون حجاج مراکز فعال واکسیناسیون در اختیار دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها