jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۳۴۱   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۲

سخنگوی جمعیت هلال احمر: برای واردات واکسن محدودیتی نداریم و در حال رایزنی با شرکای بین المللی هستیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد حسن قوسیان مقدم در مورد صدور مجوز برای واردات واکسن گفت: مجوزی که ابتدای سال برای واردات واکسن صادر شد اساس کار ما است و برای واردات محدودیتی وجود ندارد و ما بر اساس همان مجوز رایزنی‌های جدید را نیز پس از تامین تعهدات قبلی با شرکای بین المللی خود آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: تنها دغدغه، همراهی بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز است، ابتدا باید از طرف ریاست جمهوری مجوز تامین آن صادر شود که در این زمینه نیز باید رایزنی شود تا موانعی در راه نباشد.

قوسیان مقدم در مورد واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی و کادر اجرایی جمعیت هلال احمر گفت: پوشش واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی دوماه است که آغاز شده و پوشش آن متفاوت است مثلا در لرستان همه شهر‌ها واکسینه شدند جز شهر دورود، ولی به طور کلی از پوشش ۱۰۰ درصد تا ۱۰ درصد واکسینه به دلیل عدم همکاری برخی شهر‌ها قابل مشاهده است، از این رو در همه شهر‌ها به‌دنبال لکه گیری و پوشش کامل هستیم.

وی در مورد نیرو‌های اجرایی و عملیاتی تهران نیز گفت: واکسیناسیون نیرو‌های هلال احمر تهران نیز در این دوماه پوشش مناسبی داشته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در مورد این سوال که چرا هلال احمر علی رغم ورود نیرو‌های اورژانس، بسیج و ارتش همچنان وارد چرخه واکسیناسیون نشده است، گفت: همچنان مقاومت‌هایی برای ورود جمعیت هلال احمر وجود دارد اگرچه که به شکل غیر رسمی نیرو‌های ما در حال همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی در برخی شهرها، همچون قم، سمنان و خوزستان هستند.

وی گفت: همچنان نیز برغم سه بار درخواست هلال احمر از وزارت بهداشت برای ورود به چرخه واکسیناسیون عمومی موافقت یا مجوزی برای ما صادر نشده است در حالی که هلال احمر با توجه به تجربه واکسیناسیون حجاج مراکز فعال واکسیناسیون در اختیار دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها