سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

۲۹ استان درگیر کرونا دلتا/ میزان بستری‌ها رو به افزایش است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۲۹ استان کشور درگیر ویروس کرونا دلتا هستند، گفت:‌ میزان بستری‌ها به شدت رو به افزایش است.
کد خبر: ۱۳۲۹۲۹۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رییسی روز شنبه و پس از آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت دوازدهم که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه طی هفته آینده درگیر موج سهمگین تری از دلتا کرونا می‌شویم، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر ۴۰ درصد رسیده و روند شیوع بیماری رو به بالا است.

وی افزود: ویروس دلتا قدرت سرایت پذیری بالایی دارد و پروتکل‌های بهداشتی خوب رعایت نمی‌شود، رستوران‌ها از مکان‌های پرخطر برای ابتلا به این بیماری بوده و متاسفانه مردم زیادی به رستوران می‌روند که این یک هشدار جدی است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: افراد حتی اشخاصی که دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند باید از رفتن به رستوران، مکان‌های تجمعی و سرپوشیده پرهیز کنند.

۷میلیون دز واکسن تا پایان مرداد

رئیسی اظهار داشت: میزان ورودی‌های واکسن کرونا به کشور قابل قبول است طی دو روز اخیر ۲ میلیون دز واکسن به کشور وارد شده، فردا هم یک میلیون دز واکسن می‌رسد و تا پایان مرداد ماه بطور کلی هفت میلیون دز واکسن به کشور می‌رسد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر سامانه ثبت نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال باز است و سامانه طوری طراحی شده که نیاز به دریافت پیامک نیست و همان لحظه می‌توان محل، ساعت و روز واکسیناسیون را انتخاب کرد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا افزود: واکسن به اندازه کافی در کشور موجود بوده و همزمان با عید غیر خم واکسیناسیون مشاغل پرخطر شامل اساتید دانشگاه و حوزه، بانک ها، معلمان، زندان‌ها، حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی آغاز شده و طی هفته انجام می‌شود.

پایان واکسیناسیون فاز ۳ تا پایان شهریورماه

رئیس گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان شهریورماه فاز ۳ واکسیناسیون به پایان برسد و افراد دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند بانک اطلاعات آن‌ها موجود بوده و از طرف مراکز بهداشتی برای تزریق واکسن به آن‌ها فراخوان داده می‌شود و عجله از نداشته باشند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها