jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۲۸۰   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۶

سازمان جهانی بهداشت (WHO) خواستار آن شد تا پیش از ظهور گونه کشنده تر کروناویروس برای سرکوب بیماری کووید-۱۹ اقدام شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: سویه دلتای کروناویروس تهدیدی برای جهان است و ضرورت دارد پیش از آنکه این گونه از ویروس، جهش یافته و به سویه کشنده‌تر دیگری تبدیل شود سرکوب شود.

بنابر اعلام این سازمان، سویه دلتای کرونا که از سرعت انتقال بیشتری برخوردار است و اولین بار در هند شناسایی شد اکنون در ۱۳۲ کشور و منطقه در جهان شناسایی شده است.
"مایکل رایان"، رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت گفت: سویه دلتا یک هشدار است و اخطار می‌دهد که ویروس در حال تکامل یافتن است. همچنین این ویروس زنگ خطری است تا هم اکنون و پیش از آنکه سویه خطرناکتری از ویروس ظاهر شود برای مقابله با آن اقدام شود.

"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز تاکید کرد: تا کنون چهار نوع از ویروس شناسایی شده که نگران کننده بوده اند و تا زمانیکه ویروس همچنان در حال گسترش باشد، موارد دیگری از ویروس ظهور خواهند یافت.

وی افزود: طی چهار هفته گذشته و در پنج منطقه از شش منطقه سازمان جهانی بهداشت به طور میانگین موارد ابتلا به کروناویروس حدود ۸۰ درصد رشد داشته است.

 اگرچه سویه دلتا بیشتر کشور‌ها را درگیر کرده است، اما به گفته رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت، اقدامات تایید شده برای مهار انتقال بیماری و به طور خاص رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و خودداری از حضور طولانی مدت در محیط‌های بسته و شلوغ همچنان اثرگذار است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

واکسیناسیون، تنها راه نجات

واکسیناسیون، تنها راه نجات

براساس ‌اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، می‌توان گفت‌ به ترتیب حدود 39 و 13درصد از بیماران گرفتار کرونا در کشورهای کلمبیا و اکوادور به واریانت «مو» مبتلا شده‎اند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها