اضافه شدن 3 هزار و 200 متر مربع به فضای کتابخانه ای لرستان در دولت دوازدهم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: 3 هزار و 200 متر مربع به فضای کتابخانه ای لرستان در دولت دوازدهم به فضای کتابخانه ای لرستان اضافه شده است.
کد خبر: ۱۳۲۸۹۲۲
 به گزارش جام جم آنلاین لرستان: احمد حسین فتایی افزود: سه پروژه کتابخانه ای در شهرستان های بروجرد و الیگودرز مورد بهره برداری قرار گرفته و به فضای کتابخانه ای استان اضافه شده است.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: دو پروژه ی کتابخانه درجه یک استاد آیتی در بروجرد و علیمردان خان بختیاری در الیگودرز در دی ماه 1399 و تیر ماه 1400 با حضور مقامات استانی و شهرستانی به بهربرداری رسید که بر این اساس 2400 متر مربع به فضای کتابخانه ای استان اضافه شد.
 
وی تصریح کرد: ساخت این دو پروژه در سال 1385 آغاز شد و در طی دو سال گذشته با نگاه ویژه مسئولین استانی و کشوری و پیگیری های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری ساخت، اعتبارات لازم تزریق و کتابخانه های مذکور در مجموع با یکصد و بیست و چهار میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیدند.
 
فتایی اظهار کرد: پروژه ی بازسازی کتابخانه شهید باهنر بروجرد نیز در زیر بنای 800 متر مربع در دو طبقه و با اعتباری نزدیک به هفتاد و پنج میلیارد ریال به مراحل پایانی رسیده و آماده بهره برداری است. این پروژه نیز از سال 1389 کلید زده شده و در مرداد ماه 1400 آماده تحویل به بهره بردار است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان در ادامه با اشاره به نگاه ویژه دولت دوازدهم به پروژه های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر، ادامه داد: بازسازی و بهسازی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد و تالار شهید آوینی خرم آباد پس از 22 سال، طی سال 1398 و 1399 محقق شد که اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد ریال برای آن اختصاص و هزینه شده است.
 
وی به تجهیز نگارخانه و سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی هنری غدیر ازنا در دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: برای این دو پروژه نیز مبلغ هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها