به مناسبت هفته ملی مهارت؛

بوشهرپایتخت مهارت آموزی و انرژی کشور

مهارت‌آموزی پنج هزار نفر با همکاری سازمانهای بین‌المللی در خراسان رضوی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: بیش از پنج هزار نفر در این استان با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی و سازمانهای بین المللی تا کنون مهارت‌های فنی را فرا گرفته‌اند.
کد خبر: ۱۳۲۸۷۰۱

به گزارش جام جم انلاین خراسان رضوی، افشین رحیمی افزود: این اداره کل هم اکنون با ۹ مجموعه و سازمان بین المللی همکاری دارد که در قالب آنها به اتباع خارجی و نیز اتباع ایرانی آموزش فنی و مهارتی ارائه می‌دهد.

وی همکاری با سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل ( UNIDO ) برای تجهیز و راه اندازی انستیتو مصنوعات چرمی و همکاری با برنامه پیشرفت موسسه همکاری اقتصادی (SEQUA )در ارائه مدل آموزش دوگانه و سازمان توسعه ملل متحد (UNDP ) برای آموزش دوره‌های آموزشی محافظت از لایه ازن را از جمله این همکاریها دانست.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی با مجموعه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، سازمان پناهندگان دانمارک (DRC )، سازمان پناهندگان نروژ (NRC )، سازمان پناهندگان دانمارک (DRC )، ریلیف اینترنشنال(RELIFE International ) و کشور آلمان هم دراین زمینه همکاری دارد.

رحیمی افزود: در آموزشهای مهارتی ارائه شده تعداد سه هزار و ۹۱۷ نفر اتباع خارجی تحت آموزش قرار گرفتند و تا کنون ۲۵درصد تعهد آموزشی در این بخش به سازمانهای مذکور اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه خراسان رضوی از جمله استانهای موفق کشور در زمینه همکاری با سازمانهای بین‌المللی در این زمینه است.

هم اکنون تعداد ۹۹۰ آموزشگاه آزاد و ۴۹ مرکز دولتی در استان خراسان رضوی آموزش مهارتهای فنی و حرفه‌ای را بر عهده دارند.

منبع : ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها